SAKARYA HABERLERİ

Endüstri Mühendisliği Topluluğundan SAÜ’lü Öğrencilere Kariyer Tüyoları

IHA
27.10.2015 - 12:10Son Güncelleme :

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ TOPLULUĞU TARAFINDAN DÜZENLENEN" KARİYER TÜYOLARI" İSİMLİ ETKİNLİK

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer Tüyoları” isimli etkinlikte, SAÜ’lü öğrenciler iş dünyasının önemli isimleri ile bir araya geldi.
Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (SAÜEMK) tarafından düzenlenen “Kariyer Tüyoları” isimli etkinliğe Dizayn Vip Kurucusu Erbakan Malkoç ve Eğitim, Yönetim, Kariyer ve Performans koçluğu yapan Taylan Özgür Çelik konuşmacı olarak katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe SAÜ’lü öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Erbakan Malkoç konuşmasında, işine nasıl ilgi duyduğu, hangi yollardan geçtiği ve kariyerini nasıl planladığı gibi konularda öğrencilere bilgiler verdi. Hayal edebilmenin önemi üzerinde duran Malkoç, “Hayatta ne olursanız olun, ne yapmak isterseniz isteyin. Eğer hayal kurmaktan yoksunsanız ve hayal kurma yeteneğiniz yoksa bana göre hiçbir şey olamazsınız” diye konuştu.
Kişisel farkındalık ile alakalı düşüncelerini paylaşan Taylan Özgür Çelik, “Öz farkındalığımız ne kadar yüksek ise sosyal farkındalığımız da ona göre artıyor. Aynı şekilde öz yönetimimiz artıyor ve kendimizi yönetmemiz daha da güçlü hale geliyor” ifadelerini kullandı. Araştırmanın ve öğrenmenin öneminden bahseden Çelik, “Her şeyden anlamak güzel fakat en az bir tane şeyi çok iyi bir şekilde bilmemiz lazım” dedi.
Etkinliğin sonunda konuşmacılar öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Endüstri Mühendisliği Topluluğundan SAÜ’lü Öğrencilere Kariyer Tüyoları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endüstri Mühendisliği Topluluğundan SAÜ’lü Öğrencilere Kariyer Tüyoları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı