Gündem Haberleri

  Endüstri Holding'in kayıp hisse senetleri bulundu

  A.A
  24.08.2006 - 16:57 | Son Güncelleme:

  Merkezi Konya'da bulunan çok ortaklı Endüstri Holding'in kayıp hisse senetleri polisin düzenlediği operasyonla, bir galerinin deposunda çuvallar içinde ele geçirildi.

  Aldığı istihbaratları değerlendiren Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez ilçe Selçuklu Medrese Mahallesi Dumlupınar Sokak'ta bir galerinin deposunda arama yaptı.

  Depoda 6 çuval içinde Endüstri Holding'in uzun süredir kayıp olduğu belirtilen hisse senetleri ele geçirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde tek tek sayılan hisse senetlerinin yaklaşık 27 bin adet olduğu belirlendi. Hisse senetlerinin rakamsal değerinin ise 10 milyon YTL civarında olduğu tespit edildi.

  Geçen yıllarda polisin düzenlediği operasyonlarda aralarında holdingin eski yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmış, bu kişiler hakkında Adana 2 Nolu DGM'de holding mallarının yağmalanması ve bazıiştiraklerin ucuza satılması iddialarıyla dava açılmıştı.

  11 BİN 800 ORTAĞI, 46 ŞİRKETİ VARDI

  9 yıl önce kurulan holdingin çoğu yurt dışından 11 bin 800 ortağı, 46 şirketi ve 20 fabrikası bulunuyordu. 2003 yılı başında holding yöneticileri düzenlenen basın toplantısında ortaklara, verdikleri paraların üzerine “bir bardak soğuk su içmelerini”söylemiş, toplanan 300 milyon marktan geriye çok fazla para kalmadığını açıklamıştı.

  Söz konusu hisse senetlerinin holdingle ilgili yürütülen soruşturmalarda uzun süre aranmasına rağmen kayıp olduğu gerekçesiyle bulunamadığı ve halen holdingin yağmalanması ile ilgili görülen davalarda önemli bir maddi delil oluşturduğu belirtildi.

  Holdingin Endüstri olan ismi de aynı isimde başka bir holding bulunması nedeniyle Mobella olarak değiştirilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı