ANKARA HABERLERİ

Endüstri 4.0 geleceğin mesleklerini belirliyor

Hürriyet Haber
07.08.2017 - 13:46Son Güncelleme :

Nano teknoloji, robot, yapay zeka, 3D baskı, genetik ve biyoteknoloji alanlarının insan hayatına girmesiyle birlikte iş modellerinde ve iş gücü piyasasında önemli değişiklikler olduğunu kaydeden Teknoloji, Ar-Ge, Bilim ve İnovasyon Derneği (TABİD) Başkanı Nuray Başar, “Endüstri 4.0, geleceğin mesleklerini belirliyor” dedi.

Hürriyet Haber

Türkiye’nin Endüstri 4.0’a uyum sağlayıp sonrasında da söz sahibi bir ülke olmasında herhangi bir engel bir engel bulunmadığını kaydeden Başar, şunları söyledi: 

İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRMELİYİZ

“Endüstri 4.0’ın kaçınılmaz olduğunun farkındayız ve ülke olarak bu konuda söz sahibi olmamız gerekiyor. Dijital çağ ile birlikte birçok meslek yerini yeni mesleklere bırakıyor. Eğitim sistemimizi buna göre güncellemeli; bilgisayar, matematik, istatistik, mimarlık, mühendislik, sağlık, enerji ve tasarım gibi meslekler için ilköğretim yıllarından itibaren insan kaynağı yetiştirmeliyiz. Meslek okulları ile üniversiteleri mutlaka sanayi işbirliği içine dahil etmeli ve eğitmen kadrosunun da sık sık bilgi güncellemesini yapmalıyız.”

Endüstri 4.0: Terim olarak 4’üncü sanayi devrimi anlamına gelen Endüstri 4.0, geleneksel sanayiyi bilgisayarlaşma yönünde teşvik etme ve yüksek teknolojiyle donatması projesidir.

Etiketler: nuray başar , tabid

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Endüstri 4.0 geleceğin mesleklerini belirliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2017 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endüstri 4.0 geleceğin mesleklerini belirliyor haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı