BARTIN HABERLERİ

Endoskopi Ünitesi Yenilendi

IHA
31.08.2015 - 18:01Son Güncelleme :

BARTIN DEVLET HASTANESİ ENDOSKPOİ ÜNİTESİ YENİLENEN MEKANINDA HİZMETE BAŞLADI

IHA

Bartın Devlet Hastanesi Endoskopi Ünitesinin tadilatının tamamlanmasıyla, yeni yerine taşındığı ve hizmete başladığı bildirildi.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doktor Osman Açıkgöz Bartın Devlet Hastanesi Endoskopi Ünitesinin tadilatının tamamlandığını açıkladı. Daha önce tek oda 2 bölüm ve 30 metrekarelik alanda hizmet veren ünitenin, üç kat daha genişletilerek yaklaşık 100 metrekare olarak düzenlendiğini kaydeden Açıkgöz şöyle konuştu: "Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde son teknolojiye sahip, yaklaşık 100 bin TL’ye mal olan, yeni endoskopi ve kolonoskopi cihazı alınmış ve bu cihazlarla hizmet sunulmaya başlanmıştı. Gastroenteroloji polikliniğimizin açılması sonrasında gerek cihaz sayısının artırılması gerek Ünitemizin fiziki olarak da yenilenmesiyle, daha önce il dışında yapılan birçok işlem ilimizde yapılır hale gelmiştir. Bu işlemler için il dışına gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız, artık çok daha kısa sürede işlemlerini hastanemizde yaptırabilecekler ve böylelikle hastalarımızın ve yakınlarının il dışında yaşayabilecekleri mağduriyetler de önlenmiş olacaktır. Daha geniş, ferah ve konforlu olarak tasarlanan ünitemizde 5 sağlık personeli 1 hekim olmak üzere 6 personelle günlük ortalama 20-25 hastaya hizmet sunulmaktadır. İki işlem odası, bir sterilizasyon odası, bir poliklinik odası, hasta bekleme salonu ve personel dinlenme odasının da yer aldığı ünitemiz de, hastalarımıza daha rahat müdahale edilebilirken, cihazların temizliği ve sterilizasyon işlemlerinin de aynı ünite içersinde yapılması çalışanlarımıza, zaman ve iş akışı kolaylığı sağlamıştır. Randevu süreleri de kısaldı. Ayrıca yeni yapılan ünitede iki ayrı işlem odasının bulunması sayesinde, aynı anda iki ekiple iki ayrı hastaya müdahale etme imkânı sağlanırken, hastalarımıza verilen randevu süreleri kısalmıştır. Özellikle mide ve bağırsakta görülen rahatsızlıkların tanı ve tedavisinde kullanılan endoskopi ve kolonoskopi işlemindeki hasta randevu sürelerinin kısaltılması ile hastalarımızın tanı ve tedavilerinde yaşanabilecek olumsuzluklarda en aza indirilecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Endoskopi Ünitesi Yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endoskopi Ünitesi Yenilendi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı