"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Ender şans

ORHUN Ene; işi biliyorsan ve kafanda çözebiliyorsan basketbolun kolay oyun olduğunu gösterdi ilk yarıdan itibaren ve de maç boyu.

Eski usul, yüzü dönükte sayı yapabilen Chuck Davis’i çakılı pivota karşısına da Meija’yı koydu. Chuck sırtına Ersin Dağlı’yı alıp içerden sayı veya faul üretti. Baktı olmuyor dışarı verdi, gelsin sayılar (ikisi toplamda 32 sayı). Son maçın yıldızları Markoisvili ve Furkan’ı da kitleyince, ilk çeyrekte Galatasaray’a atabildiği 12 sayı kadar fark attılar. 2.çeyrekte çok kötü ve dağınık akşamında olan Cimbom’un sayı bulamama krizi sürdü. Cenk ve Macvan üçlükleride olmasa fark açılıp kopup gidecekti. 38-26 ilerde odaya giden Banvit kabus çeyreğine girmeden kendi sahasında hiç maç kaybetmemişliğine bir de ribauntlardaki kırılganlığını aşmış olma öz güveni eklemişti.

Arroyo böyle istedi

Olağan kabus çeyreğinide Galatasaray’ın ritmini bulmasına imkan vermeden geçen Banvit olaya hakim gibi gözüküyor, bende ‘BANVİT CHUCK’tı’başlığımı yazıyorken... Hoppala... Carlos Arroyo oyuna müdahale kararı aldı ve işler çığrından çıktı. Banvit dahil kimseler aranın nasıl kapandığını dahi anlayamadan ve de ENE hiç yanlış yapmadan, top kora kor mücadeler sonunda elden ele dolaşırken olay son topa geldi çattı. O ana kadar mükemmel oynayan Serkan Erdoğan son faullerin tekini kaçırınca Milli Piyango ŞANS TOPU hiç olmayacak yerde Ender Arslan’la buluştu. Demek ki ‘maç, hatta final serisi, kısmetten çıkmış’ demekten başka bir şey kalmıyor geriye ve Semiha Yankı şarkısında ki gibi ‘son bir dakika yılların özlemini sonlandırdı’ gibi gözüküyor. Kırılma maçıydı ve Cimbom’un şampiyonluğunu ilanına bir maç kaldı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI