« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ender Arslan, Efes Pilsen'den ayrılacak

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen'de, sözleşmesi devam etmesine rağmen altyapıdan yetişen oyun kurucu Ender Arslan'ın, takım bulması halinde takımdan ayrılacağı açıklandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özerhun, Ender'in, yaptıkları oyun kurucu transferlerinden dolayı takımdan ayrılmak istediğini söyledi.

Efes Pilsen Kulübü Genel Menajeri Engin Özerhun, oyun kurucu pozisyonuna Jenkins ve Cüneyt'i transfer ettiklerini hatırlatarak, "Ender yabancı oyun kurucu transferi halinde takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Menajeri takım arayışı içinde. Sanıyorum bu konuda somut bir gelişme yaşanacak. Sloven Olimpija takımı bu oyuncumuzu istedi, ama istediğimiz şartlarda bir teklif yapmadılar. Biz de beklemedeyiz" dedi.

(A) Milli Takım kadrosunda bulunan Ender ise, daha fazla süre alabileceği bir takıma gitmek istediğini, bu konuda menajerinin arayışlarının sürdürdüğünü belirtti.

EFES PİLSEN, 21 AĞUSTOSTA BAŞLIYOR

Genel menajer Özerhun, yeni sezon hazırlıklarına 21 Ağustos'ta başlayacaklarını belirterek, "Cüneyt ve Mustafa ile genç oyuncular çalışmalara başlayacak. Yeni transferler Jenkins ve Nicholas da çalışmalara başlayacak. Prkacin milli takım kampında. Milli takımda bulunan Türk oyuncularımız da şampiyona sonrası hazırlıklara katılacaklar. Geçen sezon dizinden ameliyat olan Granger hafif koşularla antrenmanlara başlayacak. Dizinde henüz şiş var, ama ameliyatı iyi geçti" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz