Gündem Haberleri

  Encümen-i Daniş'in, gündemi demokratik açılım

  Ömer ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
  05.11.2009 - 18:05 | Son Güncelleme:

  EMEKLİ asker ve üst düzey sivil yöneticilerin oluşturduğu Encümen-i Daniş, yeni dönem ikinci toplantısını yaptı. Görüşülen konularla ilgili açıklama yapan Başkan Necmettin Karaduman, demokratik açılım ve İsrail ile olan ilişkiler konusunu konuştuklarını söyledi.

  Moda’daki Deniz Kulübü’nde, dün öğlen saatlerinde gerçekleştirilen toplantıya, Encümen-i Daniş’in Başkanı ve eski TBMM Başkanlarından Necmettin Karaduman, eski Genelkurmay başkanları emekli Orgeneraller Hüseyin Kıvrıkoğlu, İsmail Hakkı Karadayı, Necdet Üruğ, eski Başbakan Bülent Ulusu, eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal, eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, eski bakanlardan Sefa Reisoğlu ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman katıldı.

  Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Necmettin Karaduman, "Geçen toplantıda olduğu gibi, demokratik açılım konusunu görüşmeye devam ettik. Bir de İsrail ilişkileri üzerinde durduk" dedi. Bir gazetecinin, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı konusunu görüştünüz mü?" sorusuna ise "Hayır, bunlar gündeme gelmedi" karşılığını verdi.

  Encümen-i Daniş’in bir sonraki toplantısı, 15 gün sonra yapılacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı