Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte o 'enayi'! Poliste başka dışarıda başka konuşmuş

  Çetin AYDIN / İSTANBUL / DHA
  22 Haziran 2017 - 16:28Son Güncelleme : 22 Haziran 2017 - 19:04

  Türkiye uyuşturucu zehrinin pençesine düşen gençleri konuşuyor... Önceki gün Taksim'de de genç bir kadının kendinden geçmiş hali gündeme oturmuştu. Genç kadına uyuşturucu verdiği iddia edilen ve alnında 'enayi' yazan Adem Akkoç görgü tanıklarının ifadeleri sonrası gözaltına alınmıştı. 2 gündür çok konuşulan şüpheli, hakkında 'uyuşturucu madde kullanmak' işlem yapılıp serbest bırakıldı. Beyoğlu'nda uyuşturucu krizine giren Özge P.'nin görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi üzerine genç kıza uyuşturucu verdiği gerekçesiyle gözaltına alınan Adem Akkoç, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılınca "Kesinlikle uyuşturucu satıcısı değilim. Önce terziyim." dedi. Ancak polisteki sorgusunda "Beraber bonzai içtik. Ben satmıyorum, içiciyim" diye konuştu.

  Beyoğlu'nda merdivenlerde baygın halde genç bir kadını gören vatandaşlar polisi aramış, olay yerine gelen sağlık ekibinin müdahalesiyle ayılan kadın olay yerinden ayrılmıştı. İşte o enayi Poliste başka dışarıda başka konuşmuş
  Vatandaşlar kadına alnında 'enayi' yüzünde de gözyaşı şeklinde dövme bulunan bir kişinin uyuşturucu verdiğini söyleyince polis peşine düşmüştü. Güven Timleri tarafından gözaltına alınan kişinin Adem Akkoç (30) olduğu belirlendi. Polis sokakta bayılan kadını da bularak emniyete getirdi. Adının Özge P. olduğu tespit edilen kadın ifadesinde, "Bana uyuşturucu verdi. İçtik. Tanımam ve olayı detaylı hatırlamıyorum" dediği iddia edildi. Özge P. Adem Akkoç'tan şikayetçi olmadığını söyledi.

  Kendisini ’Bukalemun Fikir Sanat Moda’ akımının öncüsü olarak tanımlayan ve sokaktan ilham aldığını savunan Akkoç, Beyoğlu'da, Özge P'ye uyuşturucu vererek komaya girmesine sebep olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

  Adem Akkoç'un, polisteki ifadesinde, "Moda tasarımcısıyım. Ben sokakta insanlardan birer lira istiyordum. Sokakta o kızı gördüm. Ondan da para istedim. Bana bir lira verdi. Sonra 'Bana ne içiyorsun' diye sordu. Ben de 'Bonzai' dedim. Sonra ben ona sordum. O da bana taş içtiğini söyledi. Ben de 'Taşa paramız yetmez. İstersen beraber Bonzai alalım.' dedim. Biraz o para verdi, biraz da ben verdim ve 10 liraya Bonzai aldık. Beraber içtik. Sonra kendisini kaybetti. Ardından esnaf geldi. Bana uyuşturucu satıcısı gibi tepki gösterilince ben de olay yerinden ayrıldım. Kızı normalde tanımıyorum. Ben uyuşturucu satmıyorum, içiciyim" dediği iddia edildi.

  Emniyette yaralamadan kaydı bulunan Adem Akkoç ve Özge P.'ye uyuşturucu kullanmaktan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest kaldı. Dosya savcılığa gönderildi.

  KENDİSİNİ SAVUNDU, "SATICI DEĞİLİM" DEDİ

  Yaşanan olay sonrası 'Enayi' dövmeli adamın kim olduğu merak uyandırmıştı. DHA'nın haberine göre "Enayi" dövmeli Adem Akkoç, Selçuk Üniversitesi Moda Tasarımı Öğretmenliği mezunu, 30 yaşında. Kendisini ’Bukalemun Fikir Sanat Moda’ akımının öncüsü olarak tanımlıyor. "Kesinlikle uyuşturucu satıcısı değilim. Önce terziyim. Moda tasarım öğretmenliği mezunuyum ve tasarımcıyım. Kendi atölyem var. Sokağı sokaktakilerle yaşıyorum" iddiasında bulundu. Olayla ilgili ise baygın halde bulunan kadınla caddede 15 dakika önce tanıştığını öne sürerek şu iddiada bulundu: "Bana söylediği kadarıyla ailesi çok varlıklı. -Neden böyle bir batağa düşüyorsun- dedim. Tarlabaşı’nda sokak çocuklarıyla sohbet ediyordum. Yanımıza geldi, ’ne içiyorsunuz’ diye sordu. Konuşmaya başladı. Sonra ben dedim ki sen ne içiyorsun. O da dedi ki ben taş (bir çeşit uyuşturucu madde) içiyorum. Ben dedim ki ’manyak mısın taşa güç mü yeter. Nasıl bulup içiyorsun. O da bana ’çalışıyorum, buluyorum’ dedi" 

  İşte o enayi Poliste başka dışarıda başka konuşmuş
  Adem Akkoç, dünkü olayda, görgü şahitlerinin kendisini uyuşturucu satıcısı olarak tarif etmesinin nedenini dövmelerine bağladı. Akkoç alnındaki enayi yazısını, "Enayinin şöyle bir şeyi var; eğer hayatta iyi niyetliyseniz bir şekilde enayisiniz" diye açıklarken gözyaşları için "Çıtanın gözyaşları onlar. Bizim gibi insanlar eğer çok yüksek hedefleriniz varsa, çok büyük hayalleriniz varsa, hep hızlı koşmak zorundasınız" dedi.

  İşte o enayi Poliste başka dışarıda başka konuşmuş

   

  İşte o enayi Poliste başka dışarıda başka konuşmuş

   

  İşte o enayi Poliste başka dışarıda başka konuşmuş

  Etiketler: Beyoğlu , Uyuşturucu , enayi
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı