Ege Haberleri

EGE

  En zengin Rus Marmaris'te

  Yaşar ANTER / MUĞLA (DHA)
  06 Ağustos 2012 - 13:39Son Güncelleme : 06 Ağustos 2012 - 13:42

  Rusya'nın en zengin işadamı Oleg Deripaska süper lüks iki yat ile geldiği Marmaris koylarında tatilin tadını çıkartıyor.


  Rusya’nın en zengin ve 21.2 milyar dolarlık mal varlığı ile dünyanın en zengin işadamları sıralamasında 9'ncu sırada bulunan ve Putin’e yakınlığı ile bilinen Rus işadamı 47 yaşındaki Oleg Deripaska, 2001 yılında evlendiği eşi Polina Yumasheva Deripaska ve 10-11 yaşlarındaki iki çocuğu ile birlikte Marmaris'e geldi. Deripaska’nın kendisine ait olan ve çelik zırhtan yapılan 75 metre uzunluğundaki içerisinde mini denizaltı, su sporları, sinema, yüzme havuzu bulunan 140 milyon dolar değerindeki “Queen K” isimli yata, üzerinde helikopter pisti, özel yüzme havuzu, tenis kortu olan 70 metre uzunluğunda ve KGB ve Rus kızıl ordusundan ayrılan ve kendisine koruyan 60 kişilik özel bir koruma ekibinin bulunduğu Sputnik isimli yat eşlik etti. Yan yana demirleyen iki süper lüks yat yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi odağı oldu. Marmaris Limanı'ndan çıkan günü birlik tur yapan bir çok tekne, Deripaska’nın yatlarının yanına geldi. tur teknelerindeki turistler yatların yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

  En zengin Rus Marmariste

  CENNET KOYDA JET-SKİ KEYFİ
  Deripaska, Marmaris’in Turunç Beldesi Kumlubük Koyu'nun 2 mil açığına demirleyen yattan, dün saat 18.00 sıralarında yanına aldığı iki çocuğuyla birlikte jet-ski ile ayrıldı. Bir süre jet-ski ile turlayan Deripaska, son süret kullandığı jet-ski'de ustalığını gösterdi. Deripaska'nın ultra lüks yatta üstsüz güneşlenen eşi Polina'da yanına çocuklarından birini alıp, jet-ski ile denize açıldı. Polina Deripaska, jet-siki yaparken korumalar çevrede kuş uçurtmadı.
  Deripaska Ailesi'ne, jet-siki yaptıkları sırada, 4 zodyak bot ve özel donanımlı jet skilerde bulunan 12 özel güvenlik eşlik etti.

  KORUMA ORDUSU İLE DOLAŞIYOR
  Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (SSCB) durgunluk yıllarında bile dünyanın en büyük alüminyum üreticisi sayılan ülkedeki, fabrikalarda yöneticilik yapan bu sektörü ele geçirmek için verilen mafya savaşlarından zaferle çıkan ve şu anda “Rusal” adlı şirketiyle bir alüminyum tekelinin başında bulunan Deripaska’nın mal varlığını Kızıl ordu askerlerinden ve eski KGB ajanlarından oluşan ve sayılarının üç bini bulduğu tahmin edilen bir ordu koruyor. Deripaska, İngiltere’de Lord Mandelson ve Nat Roethscild ile birlikte anılıyor.
  Marmaris’e 6 mil mesafedeki Kumlubük Koyu'nda Deripaska Ailesi'nin tatillerine Dalyan, Datça ve Gökova'da devam edecekleri, 10 Ağustos'ta Türkiye’den ayrılacağı öğrenildi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı