Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En zayıf halka Kuzey Kore

2010 Dünya Kupası, 11 Haziran'da başlayacak ve tam bir ay sonra yapılacak final maçıyla sahibini bulacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kupa mücadelesine katılan ülkeler, 4'er takımlı 8 grupta ilk ikiye girmek için mücadele edecek.

G Grubu'nda yer alan favori ülkeler, sürpriz adayları ve analizi şöyle;

Brezilya - Kuzey Kore - Fildişi Sahili - Portekiz
-------------------------------------------------
En ilgi çekici, turnuvanın kaderini büyük ölçüde etkileyen en zorlu gruplardan biri. Tüm dünya kupalarına katılan tek takım olan kupa rekortmeni Brezilya, her zaman olduğu gibi hem turnuvanın favorilerinden.

Oyun kalitesine rağmen, Brezilyayı G grubunda zorlu maçlar bekliyor. Portekiz ve Fildişi Sahili, her ne kadar ikincilik için mücadele verecek gibi görünse de, Brezilya hiç beklemediği bir anda kendisini safdışı bulabilir.

Güney Afrika'da, 6. dünya kupası için mücadele verecek olan Brezilya, daha önce kötü yönetim veya kalecilerinin yetersiz olması nedeniyle bazı turnuvalarda beklentileri karşılayamadı. Brezilya milli takımı bu kez, dünyanın en iyi kalecileri arasında gösterilen Julio Cesar ile teknik direktör olarak büyük saygı duyulan Dunga'ya sahip. Nitekim Brezilya kadrosundaki tüm futbolcuların her biri, rakip takım için korkulu rüya.

Portekiz ve Fildişi Sahili, Brezilya'yı zorlayabilecek ekipler olarak göze çarpıyor. Brezilya engelini aşamayacakları düşünülürse, bu iki ülke arasında yapılacak maç, grup ikincisinin belirlenmesi açısından büyük bir öneme sahip olacak.

Fildişi Sahili'nin en çok tanınan oyuncusu Didier Drogba. Ekipte, Drogba'nın yanısıra Kolo Toure, Yaya Toure, Didier Zokora ve Aruna Kone gibi değerli oyuncular var. Mükemmel bir kadro oluşturan Fildişi Sahili, şansı yaver gider ve sakatlıklarla boğuşmazsa her takımı yenebilecek güce sahip.

Grubun güçlü ekiplerinden Portekiz, teknik açıdan yüksek kapasitesi ve başarılı pas yüzdesiyle biliniyor. Tekniği sadece Brezilya ile karşılaştırılan Portekiz'de Cristiano Ronaldo turnuvanın yıldız adaylarından, ancak Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyonda takımını tek başına sırtlayamayacağı aşikar. Savunması hava toplarında zaaf yaşayan ve forvet hattında yeterli olmayan Portekiz, Dünya Kupası macerasına ilk turda veda ederek hayal kırıklığı yaratabilir.

Grubun en zayıf takımı olarak görülen Kuzey Kore ise tam bir kapalı kutu. 1966'daki Dünya Kupası'nda İtalya'yı evine gönderen ve Eusebiolu mükemmel Portekiz'i zor durumda bırakan Kuzey Kore, bu turnuvada da sürpriz gerçekleştirmeye çalışacak. Ancak otoriteler, bunun gerçekleşme ihtimali bulunmadığı yönünde fikir belirtiyor.
İzlenmesi tavsiye edilen oyuncular: Kaka (Brezilya), Luis Fabiano (Brezilya), Cristiano Ronaldo (Portekiz), Liedson (Portekiz), Didier Drogba (Fildişi Sahili), Jong Tae-Se (Kuzey Kore)

Grup Tahmini:

1- Brezilya
2- Fildişi Sahili

Bunları da Beğenebilirsiniz