En yakışıklı babalar

Hürriyet Haber
16 Haziran 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Haziran 2012 - 22:32

Yarın Babalar Günü... Herkesin babası ‘en yakışıklı’ kuşkusuz. Ama bazı babalar, belki de işleri nedeniyle hepimiz tarafından daha yakından izleniyor. Oyuncu, modacı, sunucu, şarkıcılardan oluşan jüri üyelerimiz, bu hafta Türkiye ve dünyadan en yakışıklı babaları seçti.

EN İYİ 10

1. Brad Pitt (oyuncu)
2. David Beckham (futbolcu)
3. Mehmet Günsür (oyuncu)
4. Johnny Depp (oyuncu)
5. Tom Cruise (oyuncu)
6. Ben Affleck (oyuncu)
7. Matthew McConaughey (oyuncu)
8. Emre Altuğ (şarkıcı)
9. Burak Hakkı (oyuncu)
10. Tarık Akan (oyuncu)

Altı çocuk babası
BRAD PITT
Dünyanın en seksi ve yakışıklı erkekleri arasında gösterilen ABD’li ünlü oyuncu belli ki çocukları çok seviyor. 49 yaşındaki oyuncu, tam altı çocuk babası. İlk evliliğini Jennifer Aniston ile yaptı. Ancak çocukları olmadı. Angelina Jolie’ye aşık olunca Aniston ile yollarını ayırdı. Jolie’nin evlat edindiği Maddox, Zahara ve Pax adlı çocukları kendi nüfusuna aldı. Çiftin daha sonra kendi çocukları Shiloh Nouvel dünyaya geldi. Arkasından ikiz çocukları Vivienne Marcheline ile Knox Leon doğdu. Kendisinden oyunculuğuyla sözettirmek istese de yakışıklılığı gözardı edilebilir gibi değil.

Kız çocuk için uğraştılar
DAVID BECKHAM
37 yaşındaki ünlü İngiliz futbolcu üç çocuk babası. ABD’de futbol oynamaya devam eden Beckham’ın eşi Victoria en az kendi kadar tanınıyor. Sadece futbol hayatı değil, moda ve kozmetik dünyasındaki atılımlarıyla da dikkat çekiyor. Her zaman şık ve fit. Çift, ilk çocuklarına Brooklyn adını koydu. Brooklyn’ın arkasından diğer oğulları Romeo ve Cruz geldi. Çift bir kızlarının olmasını çok istiyordu. Dördüncü hamilelikte kızı buldular. Geçen yıl kızları Harper Seven dünyaya geldi.

Bebek yüzlü baba
MEHMET GÜNSÜR
37 yaşındaki bebek yüzlü oyuncu, dizilerde, reklam filmlerinde oynadı, müzik grubunda çaldı. Ancak yıldızını parlatan ve belki de kaderini değiştiren film Ferzan Özpetek’in ‘Hamam’ı oldu. Ardından Türkiye ve İtalya’da peşi sıra birçok projede yer aldı. Halen ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırıyor. İtalyan Katerina Mongio ile evli. Ali adında bir oğlu ve Maya adında bir kızı var.

Çocuklarını Fransa’da büyütüyor
JOHNNY DEPP
49 yaşındaki ABD’li oyuncunun 10 parmağında 10 marifet: Senaryo yazıyor, yönetmenlik-yapımcılık yapıyor, müzisyen... Defalarca en yakışıklı ve en seksi erkek seçildi. İlk evliliğini Lori Anne Allison ile yaptı. Şarkıcı-oyuncu Vanessa Paradis ile evliliğinden Lily Rose ve Jack adlı iki çocuğu var. Fransa’da yaşamayı tercih eden sanatçı, çocuklara yönelik gönüllü çalışmalar da yürütüyor.

Suri babası kadar haber oluyor
TOM CRUISE
Hiç göstermese bile önümüzdeki günlerde 50 yaşını dolduruyor. Görünümünü büyük oranda spora borçlu. İlk iki evliliğinden çocuğu olmadı. Oyuncu Katie Holmes ile evliliğinden olan kızı Suri ile babalığı tattı. Suri doğduğundan beri en az annesi-babası kadar haber oluyor. Giyimi, makyajı ve kaprisleriyle gazetelerde sık sık yer buluyor.

Kızlarıyla yakından ilgili
BEN AFFLECK
40 yaşındaki oyuncu, yönetmen, senarist bir dönem çapkınlığıyla da adından sözettirdi. Ancak yedi yıl önce evlendiği Jennifer Garner ile duruldu. Violet Anne ve Seraphina Rose Elizabeth adında iki kızı oldu. Hayatını ailesine adayan oyuncu, kızlarıyla çok yakından ilgileniyor. Eşinin en büyük destekçisi.

Gençlere taş çıkartıyor
MATTHEW MCCONAUGHEY
Son yıllarda romantik komedilerin aranan oyuncularından olan McConaughey, 43 yaşına rağmen gayet formda. Adı birçok ünlü sanatçıyla anılan McConaughey formuyla yıllara meydan okuyor. Brezilyalı süpermodel kız arkadaşı Camila Alves’ten önce oğlu Levi, ardından kızı Vida dünyaya geldi. Yakışıklı baba hayır işleri ve hayvanseverliğiyle de adından söz ettiriyor.

Eşe tam destek
EMRE ALTUĞ
Lisede kızlarla iletişim kurabilmek için gitar çalmaya başlayan yakışıklı sanatçı, tiyatro eğitimi aldı. Halen müzikle oyunculuğu bir arada yürütüyor. 42 yaşındaki şarkıcı ve oyuncu Emre Altuğ, yakın zamanda ikinci kez baba oldu. Manken Çağla Şikel ile evli olan Altuğ’un büyük oğluyla küçüğü arasında yaklaşık iki yaş var. Eşi Şikel’in gerek hamileliği gerekse çocukları büyütmesi sırasında hep yanında.

Tescilli yakışıklı
BURAK HAKKI
42 yaşındaki Hakkı, tescilli en iyi modeller arasında yer aldı. Eğitim hayatını sürdürürken bir yandan da basketbol oynadı. Buz gibi mavi gözleriyle tanınıyor, Türkiye ve Avrupa’da mankenlik, modellik yaptı. Meslektaşı Sema Şimşek ile hayatını birleştirdi. Üst üste pek çok film ve dizide başrol oynadı. Rüzgar adında bir oğlu var.

Beyaz saçlı jön
TARIK AKAN
Listemizin en olgun yakışıklısı 63 yaşında. Türk sinemasının ilk akla gelen, romantik ve en uzun boylu jönlerinden Akan, saçlarına düşen aklara rağmen hâlâ çok yakışıklı. Barış ile Özgür ve Özlem adında ikizleri olan Akan, artık zamanının büyük kısmını sahibi olduğu Taş Mektep’e ayırıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı