Gündem Haberleri

  En talihsiz müşteri

  İHA
  16.04.2016 - 11:07 | Son Güncelleme:

  Sultangazi’de bir markete giren yüzleri maskeli ve silahlı iki soyguncu, para kasasını alarak kaçtı. Herşeyden habersiz  alışveriş yapmaya gelen bir müşteriyi kapıdan kovan soyguncular güvenlik kamerasına yakalandı. Alışveriş yapmak için market kapısına gelen adamın, gaspçının kendisini kapıdan kovması sonrası şaşkınlık hali de güvenlik kamerasına yansıdı

  Olay, 13 Nisan’da Sultangazinin Yunus Emre mahallesinde bir markette yaşandı. Akşam saatlerinde bir araçla markete gelen yüzleri maskeli iki soyguncu, kasaya yöneldi. Kasiyeri silahla tehdit eden hırsızlar, marketteki müşterilere aldırmadan içerisinde bin 280 lira bulunan para kasasını alarak kaçtı. Soygun anında yaşanan ilginç bir olayda kayıtlara yansıdı. Dükkanda gerçekleşen silahlı soygun esnasında, bir vatandaş olanlardan habersiz alışveriş için markete girmeye çalışıyor. Marketin kapısında, vatandaşı karşılayan soygunculardan birisi içeri girmemesi için uyarıda bulunuyor. Alışveriş yapmak için market kapısına gelen adamın, gaspçının kendisini kapıdan kovması sonrası şaşkınlık hali de güvenlik kamerası tarafından kaydediliyor.

  ŞÜPHELİLERDEN BİRİ YAKALANDI

  Olayın ertesi günü soygunu gerçekleştiren şüphelilerden biri Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası Gaziosmanpaşa’da saklandığı yerde yakalandı. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen F.B.’nin çeşitli suçlardan  kaydı olduğu öğrenildi. Suça karışan diğer şüpheli ise polis tarafından her yerde aranıyor.

  OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

  Marketin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, gaspçıların hızlı bir şekilde içeri girdiği görülüyor. Kasiyeri silahla tehdit eden soygunculardan birisi kasayı parayla birlikte alırken diğeri de kapıyı gözlüyor. Silahlı gasp sırasında, alışveriş için markete gelen vatandaşın anı ve gaspçının müşteriyi kovması da güvenlik kameraların da görülüyor.   

   

  Etiketler: soygun anı , Kamera
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı