Gündem Haberleri

GÜNDEM

  En pahalısı Beren’in en ucuzu Şenay'ın ismi

  Hürriyet Haber
  26 Aralık 2009 - 13:36Son Güncelleme : 26 Aralık 2009 - 18:02

  Ünlülerin adıyla alınan internet sitelerini yüksek fiyata satma modası aldı başını gidiyor. Beren Saat'in adına alınan site için 5 bin TL istenirken, Şenay Akay'ınki için ise sadece 10 TL talep ediyorlar!

  Bu fiyatlara inanmayacaksınız / Haber-Galeri

  Beren Saat / Foto Galeri

  Şenay Akay / Foto Galeri

  Ünlüler facebook'ta yakalandı / Foto Galeri

  Ünlüler ve otomobilleri / Foto Galeri

  Son yıllarda fan sitelerinin çoğalması ile yeni bir sektör oluştu. Ünlülerin isimlerinin domain haklarını, yani internet sitesi isim haklarını satın alan bazı uyanıklar; daha sonra bu domain'leri yüksek fiyatlarla satışa sunuyor. Satılık domain'ler arasında birçok ünlünün ismine alınmış site bulunuyor. En pahalı domain ise, 5 bin TL'lik fiyatı ile berensaat.com. Domain'i satılan ünlüler arasında Ajdar da bulunuyor. Hatta Ajdar'ın domain'i birçok ünlü manken ve oyuncunun domain'inden daha pahalı.

  SATIN ALMAK RİSKLİ


  Örneğin; Şenay Akay, Yasemin Ergene ve Sinem Kobal'ın domain'leri 10 TL'den satılırken; Ajdar'ın domain'i ise 20 TL'den açık artırmaya sunulmuş ve fiyatı 70 TL'ye kadar çıkmış. Beren Saat'inkinden sonra en pahalı domain ise, 1000 TL ile Levent Kırca'ya ait. Resmi sitelerde yıllığı 10-20 dolara satılan domain'ler, uyanık girişimciler sayesinde 5 bin TL'ye kadar müşteri bulabiliyor. Ama korsanlardan alınan bu domain sitelerinin riski oldukça büyük. Çünkü adına site açılan ünlü, mahkemeye başvurarak, tazminat alabiliyor.

   

  DİĞER HABERLER

    

    

    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı