« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En pahalı lig başlıyor

Futbolun en keyifli ligi, dünya üzerindeki 200’den fazla ülkede 643 milyon kişiye ulaşacak. Yıldızlar topluluğu takımların değeri 3.4 milyar Euro’yu bulacak.

Ozan ERMİŞ
SON GÜNCELLEME

DÜNYANIN en önemli futbol ligi olarak gösterilen İngiltere Premier Ligi’nde 2012-13 sezonu bugün başlıyor. Geçtiğimiz haftalarda 3 yıllık yayın haklarını 3 milyar Sterlin’e satarak değerini kanıtlayan ligin ekonomik boyutları dudak uçuklatıyor. Dünya üzerinde 200’den fazla ülkede yayınlanan ve 643 milyon kişinin izlediği ligdeki 20 takımın toplam değeri 3 milyar 391 milyon Euro’yu buluyor.

En değerli takım 500 milyon Euro’luk M.City

Balotelli’den Van Persie’ye, Rooney’den Hazard’a pek çok yıldızın sahne alacağı futbol şöleninde 3 şampiyonluk adayı var. Geçen sezon hemşehrisinin hegemonyasını yıkmayı başaran 500 milyon Euro’luk M. City, ezeli rakibi Manchester United ve son Devler Ligi şampiyonu Chelsea. Arsenal, Liverpool ve Tottenham sürpriz yapabilecek takımlar arasında.

Van Persie rekabeti ateşledi

Van Persie’nin Arsenal’den ManU’ya geçişi ile yeni bir boyut kazanacak rekabet, futbolseverlere 38 hafta birbirinden keyifli maçlar vadediyor. 19 Mayıs’a kadar sürecek Premier Lig, Lig Tv ekranlarında olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler