« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En pahalı Aslan

Sarı kırmızılı takımın toplam değeri 121 milyon 650 bin Euro’ya ulaşırken, Fenerbahçe 113 milyon 400 bin Euro’yu buldu. Arda da 15 milyon Euro’luk bonservis bedeliyle en pahalı futbolcu unvanını koruyor.

Doğukan KORKMAZ
SON GÜNCELLEME
BREZİLYA Milli Takımı’nın banko oyuncularından Elano Blumer’i renklerine bağlayarak büyük sükse yapan G.Saray, transfer piyassında dengeleri bir kez daha alt üst etti. Futbolcuların bonservis ücretleri göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede geçen sezonu Süper Lig’in en pahalı takımı olarak kapatan sarı kırmızılılar, Dos Santos ve Cristian transferleriyle ezeli rakibi F.Bahçe’ye kaptırdığı unvanını Elano ile geri almasını bildi.

Unvanı geri aldı

Alman spor web sitesi www.transfermarkt.de’nin verileri baz alınarak yapılan değerlendirmeye göre sarı kırmızılıların, geçen sezonki toplam değeri 110 milyon 500 milyon Euro idi. F.Bahçe’nin Andre Santos, Bilica, Cristian, Özer Hurmacı ve Mehmet Topuz transferlerinin ardından değerini113 milyon 400 bin Euro’ya çıkarmasıyla bu unvanını sarı lacivertli takıma kaptıran Cimbom, 8 milyon Euro’ya aldığı Abdul Kader Keita ve Alman web sitesince 12,5 milyon Euro değer biçilen Elano Blumer ile müthiş bir atakla karşılık verip, toplam değerini 121 milyon 650 bin Euro’ya çıkardı ve bir kez daha ligimizin en değerli kulübü oldu.

Arda’ya yaklaşan yok

Sarı kırmızılı takımın 22 yaşındaki kaptanı Arda Turan da ligimizde değer açısından zirvede yer alıyor. 15 milyon Euro’luk değeriyle ilk sırada yer alan milli futbolcuyu, 12,5 milyon Euro ile takım arkadaşı Elano ve F.Bahçe’nin ‘Okçu’ lakaplı İspanyol golcüsü Daniel Güiza izliyor. F.Bahçe’nin kaptanı Alex de Souza 12 milyon Euro ile dördüncü, 9 milyon Euro ile G.Saray’ın milli stoperi Servet Çetin ise beşinci sırada yer buluyor.

İŞTE ZİRVEDEKİ 5 FUTBOLCU

1-Arda Turan G.Saray 15 milyon
2-Elano Blumer G.Saray 12.500.000
3-Daniel Güiza F.Bahçe 12.500.000
4-Alex F.Bahçe 12.000.000
5-Servet Çetin G.Saray 9.000.000

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz