ANKARA HABERLERİ

En önemli sorun işsizlik

Hürriyet Haber
26.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

TOBB Başkanı, kendi kuşağının, yaptıkları her farklı şeyde ‘İcat çıkarma’ denilerek yetiştirildiğini ama bu dönemin icat dönemi olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu, sorunun girişimcilikle çözülebileceğini belirterek, “İnsanlara faydalı olmanın yolu, bir kişiye iş, aş verebilmek. Bunu da yapacak olan girişimci” dedi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde öğrencilere “Girişimcilik ve Liderlik” konulu konferans verdi ve kendi kuşağının, yaptıkları her farklı şeyde “icat çıkarma” denilerek yetiştirildiğini ama bu dönemin “icat” dönemi olduğunu kaydederek, gençlere çocuklarını “icat çıkarın” telkiniyle büyütmelerini önerdi. Hisarcıklıoğlu, özel sektörü ve girişimciliği seven gençler yetiştirmek gerektiğine inandığını ve bu amaçla üniversiteyi kurmaya yöneldiklerini söyledi.

Başarı takım işidir

BAŞKAN başarı, takım işidir. Hayal kurmadan, hedef koymadan başarı elde edilemez dedi. Hedefe ulaşabilmek için çalışmanın ve sabrın da gerektiğinin söyleyen Hisarcıklıoğlu, girişimcilik için sermayenin belirleyici olmadığını belirtti ve facebook ile twitter’ı kuran gençleri örnek gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde En önemli sorun işsizlik haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı