« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En modern stadı listeye almıyorlar

Özgener’in cevaplarını tatmin edici bulmayan F.Bahçe Asbaşkanı Mosturoğlu, “Atatürk Olimpiyat Stadı organizasyona layık, ama bizim stadımız değil. Olur mu böyle şey” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin, Futbol Federasyonu’na öfkesi dinmiyor. Sarı lacivertli kulüp, önceki gün federasyonun Euro 2016 için belirlediği 9 stat içine Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu’nu dahil etmemesine büyük tepki göstermiş ve genel sekreter Ahmet Güvener ile genel sekreter vekili Orhan Gorbon hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu.

Fenerbahçe’nin 10 maddelik sorusuna Futbol Federasyonu, yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Ancak bu yanıt da sarı lacivertlilerin öfkesini dindirmedi. Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu konu ile ilgili olarak Hürriyet’in sorularını yanıtladı...

2008 ve 2012’de vardık

Fenerbahçe’nin bu tepkisinin altında ne yatıyor? Euro 2016’da bu statta maç oynanırsa Fenerbahçe para mı kazanacak?
Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne ait statlar dahil olmak üzere kulüpler de bir taahhütname imzalar ve bu statları Euro 2016 boyunca kullanıma açarlar. Ve hiç bir ücret talep etmezler. Statlar için gerekli onarım ve düzenlemeyi de organizasyonun sahibi yapar. Yani UEFA.

Ama bu statta bir takım kriterler yerine getirilemiyor deniyor.
Haluk Ulusoy döneminde 2008 için başvurduğumuzda bu stat listede vardı. O zaman Avrupa Futbol Şampiyonası için başvuruda bulunan Futbol Federasyonu’nda ben yöneticiydim. Ve Şükrü Saraçoğlu Stadı, UEFA kriterlerine uygundu. Levent Bıçakcı’nın başkanlığı döneminde 2012 için başvuruda bulunduk ki o zaman da ben vardım. Yine stadımız UEFA kriterlerine uygundu. Ama şimdi bir takım yetersizlikler var deniliyor. Kriterler değişti de bizim mi haberimiz yok.

Orası, Türkiye’nin stadı

Peki sizin fikriniz ne?
Kura çekerek statları belirlediler herhalde.

Fenerbahçe’nin tek beklentisi prestijdi diyebilir miyiz?
Bu ülkenin gururu. Türkiye’nin en modern stadını ortada gerçekci bir neden yokken liste dışı bırakıyorlar. Bu bizim değil, Türkiye’nin stadı. 2005 yılındaki UEFA Şampiyonlar Ligi finalini siz de izlediniz. Olimpiyat Stadı bu organizasyona layık, ama Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı değil. Olur mu böyle şey.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz