Ege Haberleri

EGE

  En kutsal bağışa teşekkür

  Burak GEZEN-Ersan KÜÇÜKKURU
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE İl Sağlık Müdürlüğü, 2004 yılından bu yana organları bağışlanan kişilerin ailelerine teşekkür etmek amacıyla, ‘Hayat Verenler ve Hayata Tutunanlar’ adıyla tören düzenledi.  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ndeki törende konuşan Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Arif Kapuağası, Türkiye’de 60 bine yakın böbrek yetmezliği çeken hasta olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu rakama her yıl yaklaşık altı bin yeni hasta ekleniyor. Unutmayın, bunlardan biri sizin akrabalarınızdan biri olabilir. Yaklaşık 2 bin karaciğer yetmezliği bulunan hastamız var. Bu hastalara da her yıl 200 yeni hasta ekleniyor. Bunun içinde herkesi organ bağışına teşvik etmemiz gerekiyor.”


  Toprak olmasın can bulsun
  Daha sonra organları bağışlanan 33 kişinin ailelerine, ‘Sevdiklerinizin organlarını bağışlayarak başka insanlara umut olduğunuz için teşekkür ederiz’ yazılı birer teşekkür plaketi verildi.
  En son organları bağışlanan Engin Işık’ın kızı İlayda Işık teşekkür plaketini aldıktan sonra, “Toprak olmasın can bulsun” diyerek mesaj verdi.
  Geçen yıl kasım ayında Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nı gezerken geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede yaşamını yitiren Avustralyalı Bruce Dougle Hamilton’un yakınına verilecek teşekkür plaketini ise Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı