Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En kötü Milli Takım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olağanüstü durum

Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal, Arnavutluk maçında ay-yıldızlıların en kötü oyununu oynadığını söyledi. Yanal, ‘Başarıyı ve değişimi birlikte kovalıyoruz. Arnavutluk maçında olağanüstü bir durum oldu. Devam etmemiz için puan kazanmamız gerekiyordu. Bu da dün oyunumuzu etkiledi. Bu kadar kötü bir milli takım hiçbir maçta olmadı’ dedi.

Farklı olabilirdi

Yanal, ‘Kazanmamız gereken bir maçtı. Karşılaşma içinde erken bir sonuç bulduk. Son dakikalarda belki farka gidebilirdik, ama hiç önemli değil, sonucu aldık. Skor farklı olsaydı bugün konuşulanlar da farklı olurdu. Futbolda kaçırdığınız anda, yaptığınız aksiyon unutulur. Goller olsaydı, çok fazla değerlendirilecekti, farklı yorumlar yapacaktık’ diye konuştu.

O gün kötü oynasaydık

Hedefin her platformda her alanda varolmak olduğuna değinen Yanal, Danimarka maçında çok iyi futbol ortaya koyduklarını hatırlatarak, ‘Belki o son zamanlarda Avrupa'da oynanan en iyi oyunlardan bir tanesiydi. Ama iki puan bıraktık, keşke o gün 3 puan alsaydık ve kötü oynasaydık. Futbol içimizi ısıtan bir oyun ama şu anda öyle bir süreci yaşamıyoruz’ yorumu yaptı.

Prestij peşindeler

Gürcistan maçına da değinen Milli Takım Teknik Direktörü şunları söyledi: ‘Deplasmanda oynayacağız. Rakibimiz, kendi evinde puan kaybettiği için belki puan olarak değil de kendi prestijleri veya gelecek hedefleri için sahada bir takım beklentileri olacak. Biz kendi oyunumuzu ve gücümüzü rakibe kabul ettirip oynamaya çalışacağız.

Kayıpsız gitmeliyiz

Oyuncularımın hepsi her müsabakada oynayacak düzeyde. Biz takım olarak en uygun kadroyu sahaya süreceğiz. Oyunumuzu rakibe kabul ettirecek ve maçın bizim stratejimiz içinde geçmesini sağlayacak bir düzen içinde saha içinde bulunacağız. Danimarka ve Yunanistan evlerinde oynamanın avantajını kullanmak istiyor, bu maçlara kayıpsız gitmeliyiz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler