« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En iyisi olmak istiyorum

İspanya'nın Real Madrid takımında oynayan Alman Milli Takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, kulübünden çok memnun olduğunu ve dünyanın en iyi oyuncularından biri olmak için Madrid'de kalmak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mesut, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röportajında, Real Madrid'de kendini çok iyi hissettiğini, takım arkadaşlarıyla gelecek sezon daha da güçlü olacaklarını belirterek, teknik direktör Jose Mourinho'nun da çok iyi bir insan olduğunu, sadece görevini yapmakla kalmadığını, aynı zamanda oyunculara arkadaş gibi davrandığını bildirdi.

Kendi potansiyelini bildiğini, bu nedenle Real Madrid'e gitme kararından pişmanlık duymadığını ifade eden Mesut, "Ben Zidane değilim, sadece iyi yolda ilerleyen genç bir oyuncuyum. Ama tabii ki, dünyanın en iyi oyuncularından biri olmak istiyorum, onun için buradayım. Kendimi geliştirmek ve şampiyon olmak istiyorum" dedi.

İspanya'da futbol kalitesinin Alman liginden daha yüksek bir düzeyde olduğunu, oyuncuların kendisini her zaman yeniden ispatlamak zorunda olduğunu vurgulayan Mesut, artık gittiği her yerde tanındığını ve çevresindekiler ile İspanyolca ve İngilizce konuştuğunu söyledi.

Alman Milli Takımı ile 2012 Avrupa Şampiyonası'nı da kazanmak istediklerini belirten Mesut, Dünya Şampiyonası'nda oynadıklarından daha iyi oynayabilecek kapasitede olduklarını ifade etti.

Mesut, milli futbolcu Nuri Şahin'in de Real Madrid'e geleceğinin hatırlatılması üzerine, "Bizi daha iyi yapacak kaliteli bir oyuncu" yanıtını verdi.

Mesut, kendisinin her zaman sakin göründüğü yorumunun yapılması ve "Hiç sinirlendiğiniz de olur mu?" sorusuna, "Sadece yenilgilerden sonra" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz