« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En iyisi İrlanda

A Milli Futbol Takımı’nın, 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri play-off turundaki rakibi bugün çekilecek kura ile belli olacak. Polonya’nın Krakow kentinde TSİ 14.00’te yapılacak kura çekimine Türkiye ikinci torbadan katılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA’nın sıralamasında uzun süre seri başı takımlar arasında görünen Milli Takımımız, İrlanda’nın son 2 maçını kazanması ile bu ülkeye geçildi ve ikinci torbaya düştü. Bu nedenle rakiplerimiz Portekiz, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti’nden biri olacak.

İlk maçlar 11-12 Kasım’da

Bu takımlar arasında dişimize en uygunu, grubunda 2’ncilik için Ermenistan’la çekişen İrlanda gibi görünüyor. Aynı torbada yer aldığımız Bosna Hersek, Karadağ ve Estonya ile eşleşmeyeceğiz. Kura çekiminde Türkiye’yi A Milli Futbol Takımı Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin ve A Milli Futbol Takımı İdari Koordinatörü Okan Buruk temsil edecek. Çift maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak play-off maçlarının ilki 11-12 Kasım, rövanşları ise 15 Kasım’da yapılacak.

Kasımda daha formda olacağız

OĞUZ Çetin, “Karşımızda güçlü rakipler görülse de kasım ayı itibariyle oyuncularımızın form durumları daha iyi olacaktır” dedi.

ŞANSIMIZ NE

Portekiz’i istemem/  Altan TANRIKULU

PLAY-off kurasında seri başı olmadığımız için daha mutluyum. Birincisi rakibi daha ciddiye alacağız.. Geçmişteki Letonya örneği ortada.. İkincisi Bosna Hersek, Karadağ gibi takımlar milliyetçi duyguları çok öne çıkarıp çok dirençli oynuyorlar.. Ve bize ters gelirler.. Ben Portekiz’i istemem.. Cristiano Ronaldo dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri. Portekiz takımı hakemle oynamayı da çok iyi biliyor. Ayrıca bizi iyi tanıyorlar.. Hırvatlar güçlü ve final ekolü olan bir takım. İrlanda ve Çek Cumhuriyeti nispeten daha iyi rakipler. Elimde olsa Çek Cumhuriyeti’ni isterdim. Bu takımların üçüyle Euro 2008’de oynadık ve o turnuvayı üçüncü bitirdik. İrlanda’yı da 11 yıl önce play-off’ta elemiştik.

 

ELEMELERİN en çok gol yiyen takımı toplamda 53 ile San Marino oldu. Maç başına ortalama 5.3 gol yediler.

Fransa’nın yerinde olsam utanırdım

BOSNA Hersek Teknik Direktörü Safet Susiç, 1-1’lik skorla tamamlanan Fransa maçına ilişkin olarak, “Ben bu şekilde puan almaktan utanırdım. Rakibin kazandığı penaltıda hem faul yok, hem de ceza sahası dışında” dedi. Karşılaşmada Bosna, Dzeko’nun gölüyle öne geçmiş, Nasri’nin penaltı golüyle beraberliği yakalayan Fransa, Euro 2012’ye direkt katılma hakkı kazanmıştı.

Portekiz’e karşı şansımız % 50

Hırvatistan’a karşı şansımız % 50- % 60

İrlanda’ya karşı şansımız % 60* % 70

Çekler’e karşı şansımız % 70


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler