« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'En iyi Türk futbolcu Arda Turan'

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen'de forma giyen Beşiktaş'ın eski oyuncusu Roberto Hilbert, Atletico Madrid'de oynayan Arda Turan'ın "en iyi Türk futbolcu" olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Hilbert, AA mahibirine yaptığı açıklamada, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayer Leverkusen'in rakibi Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan'ı Galatasaray'da oynadığı dönemden tanıdığını ifade etti. Hilbert, "Arda
benim için şu an en iyi Türk futbolcu.

Milli takımda kaptan. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi finalini oynadı. İspanya'da şampiyon oldu. Galatasaray'ın şimdiye kadarki en büyük yeteneklerinden biriydi. Madrid'deki ilk yılında kendini kabul ettireceğini kimse düşünemedi. Gerçekten saygı duymak lazım" diye konuştu.

Alman futbolcu Hilbert, Atletico Madrid'e karşı yarın oynayacakları maçı kazanmak istediklerini belirterek, "Şampiyonlar Ligi'nde gideceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Tur atlamak için kiminle oynadığınız büyük bir rol oynamıyor. Tur atlamak için kazanmak lazım" ifadelerini kullandı.

ALMANYA'DA YABANCI DÜŞMANLIĞI ARTTI

Eritreli bir kadınla evli olan Hilbert, Türkiye'den döndükten sonra Almanya'da ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının arttığına tanık olduğunu anlattı. Hilbert, "Eşim de maalesef ırkçı saldırılara, hakaretlere uğradı ve bu yönde tecrübeler yaşadı. Benim açımdan yabancı düşmanlığı arttı. Bunu çok üzücü buluyorum" dedi.

Irkçılığa karşı duyarlı olunmasını isteyen Hilbert, "3 yıl Türkiye'de, ülke dışındaydım. Ben orada yabancıydım. Ben de ülke dışında karşılandığım gibi burada Almanların yabancılara karşı daha açık ve candan davranmalarını isterdim" değerlendirmesinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler