Teknoloji Haberleri

  En iyi mesajlaşma uygulamaları

  Hürriyet Haber
  19.07.2017 - 07:22 | Son Güncelleme:

  Hem telefonda, hem de masaüstünde kullanabileceğiniz 5 mesajlaşma uygulamasını sıraladık!

  Telefonunuzda çok uzun olmayan mesajlar yazıp göndermek kolay olsa da, ekran klavyesiyle yapacağınız uzun konuşmalar sizi yorabilir. Neyse ki popüler mesajlaşma uygulamalarının çoğu bir tür masaüstü uygulaması sunuyor. Böylece masaüstünden telefonunuzdaki konuşmayı rahatça sürdürebiliyorsunuz.

  İşte hem telefondan, hem de bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları.

  1. WhatsApp

  WhatsApp'ı bilgisayarınızda kullanabilmek için onu telefonunuza kurmuş olmanız gerekiyor. Bunun ardından web.whatsapp.com adresine gidin ve telefonunuzda WhatsApp'ı açın. Hesabınıza oturum açmak için telefonda Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü > QR kodunu tarat yolunu izleyin. PC'nizin ekranındaki kodu tarattığınızda PC'niz üzerinden mesaj gönderip alabileceksiniz.

  2. Telegram

  WhatsApp gibi Telegram'ın da bir web uygulaması var. Telegram'da telefon numaranızla oturum açmanız ve telefonunuza gönderilen kodu bilgisayarınızda girmeniz gerekiyor. Kodu girdikten sonra WhatsApp Web'e benzer bir arayüz üzerinde mesaj gönderip alabiliyorsunuz.

  3. iMessage

  Mac ve iPhone kullanıyorsanız, Apple'ın mesajlaşma uygulamasını Mac bilgisayarınız ve telefonunuz arasında kullanabilirsiniz. İşin belki de en güzel yanı, masaüstünden sadece iPhone kullanıcılarına değil, iPhone kullanmayanlara da kısa mesaj yollayabilmeniz.

  Başlamak için iPhone'unuzda Ayarlar > Mesajlar yolunu izleyin ve Metin Mesajı İletme seçeneğinin kapalı olmasına dikkat edin.

  4. Viber

  WhatsApp ve Telegram'ın aksine Viber'i masaüstünde kullanmak için bir masaüstü istemcisi indirmeniz şart. Bu çok daha güçlü işlevlere sahip olabileceğiniz anlamına geliyor. Masaüstü istemcisi, Windows XP ve üzerinde, Mac OS X 10.7 ve üzerinde çalışıyor.

  Masaüstü uygulamayı kullanmaya başlamadan önce Viber'i telefonunuza yüklemiş olmanız gerekiyor. Bunun ardından hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını girip QR kodunu taratarak masaüstü uygulamayı telefonunuzla bağlayabilirsiniz.

  5. Line

  iOS, Android ve Windows'lu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor. Chrome kullanıcıları, dilerlerse Chrome uygulamasını tercih edebiliyorlar. Masaüstü uygulaması üzerinden mesaj gönderip alabiliyor, grup sohbetleri oluşturabiliyor, masaüstü uyarılarını etkinleştirebiliyor ve 1GB'a kadar dosyalar gönderip alabiliyorsunuz.

  6. WeChat

  Android ve iOS uygulaması olarak sunulan WeChat, Windows, Mac ve web tarayıcısı üzerinden de kullanılabiliyor. Masaüstü seçeneklerinden herhangi birini kullanabilmek için önce telefondan kaydolmanız gerekiyor. Masaüstünden telefona bağlanmak için telefonun yanınızda olması da şart.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 44 MUHTEŞEM DUVAR KAĞIDI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı