Ege Haberleri

  En iyi kantin bizim kantin

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  09.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okul kantinlerinde temizliğin ve gıda güvenliğinin ön planda tutulması için başlatılan ‘En İyi Kantin Bizim Kantin’ projesi kapsamında yapılan denetimler sonucunda 21 işletmeciye teşekkür belgesi ve hediyeler verildi.

  100 puan üzerinden

  Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, projenin, öğrencilerin daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda beslenmelerini sağlamak için başlatıldığını söyledi, “Proje kapsamında 104 okul kantini fiziki koşullar, araç-gereç temizliği, gıdaların hijyeni, sağlığa zararlı yiyeceklerin satılmaması gibi konularda denetlendi. Kantinler 100 puan üzerinden değerlendirdi. 21’i üst seviyelerde puan aldı” dedi.


  Kalite yükseldi

  Vali Yardımcısı Alp Aslanargun da insanlara yiyecek ve içecek hizmeti veren kuruluşların temizliğinin önemli olduğunu vurguladı, “İlimizde eğitimin içinde yaklaşık 200 bin kişi var. Neredeyse Denizli nüfusunun beşte biri okul müdürlerimize ve kantincilerimize emanet. Bu hizmette kalitenin yükselmesi bizler için çok sevindirici. Ödül almayı hak eden kantincilerimizi kutluyorum” diye konuştu.


  Lcd tv hediye edildi

  Yapılan denetimlerde ilk üç dereceye giren Denizli Anadolu Lisesi, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Yaşar Saniye Gemici Anadolu Lisesi kantin işletmecilerine takdir belgesi, kantinlerde kullanılmak şartıyla da LCD TV hediye edildi. Diğer işletmeciler de teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı