« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En iyi kadromuzla oynayacağız

Chelsea Teknik Direktörü Mourinho, “İlk kez tam takım halinde sahaya çıkacağız. Chelsea olarak her zaman böyle organizasyonların içinde olacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SOMA yararına Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yarın düzenlenecek 3’lü turnuva öncesi, Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho önemli açıklamalar yaptı.
Chelsea TV’ye konuşan Portekizli, “45’er dakikalık maçlar oynayacak olmamız farklı bir durum. Ancak oynayacağımız iki takım sezon öncesi hazırlıklarının son aşamasında olan takımlar” diye konuştu.
Mourinho, sözlerine şöyle devam etti: “İlk kez tam takım olarak bir arada olacağız. En iyi kadromuzla sahaya çıkacağız. Chelsea her zaman böyle güzel organizasyonların içerisinde olmaya hazırdır.”

“İSTANBUL’DA FUTBOL OYNAMAK AYRI BİR DUYGU”

“FUTBOLCULAR yardım organizasyonlarına hazır, bunu çok farklı defalardır görüyoruz. Bazen bireysel olarak tatillerinde bile böyle organizasyonlarda yer alıyorlar. Dünyanın her yerinde her zaman pek çok yardım maçı oynanıyor. Dediğim gibi futbolcular her zaman buna hazır.”
“Futbol açısından baktığımızda ise en başta söylediğim gibi Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımlara karşı oynamak sezon hazırlıkları açısından çok önemli. İstanbul’da futbol oynamanın, stadyum atmosferleri düşünüldüğünde her zaman oldukça farklı bir duygusal boyutu vardır.”

‘UMARIM AİLELERİN ACISINI DİNDİRİRİZ’

CHELSEA Kaptanı John Terry, Chelsea TV’ye konuşurken şu ifadeleri kullandı:
“İstanbul’a gidiş amacımız çok özel. Soma faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine destek olabilmek hem kulüp hem de futbolcular olarak bizler için çok önemli. Umarım ailelerin acısını az da olsun dindirebiliriz.”
“İstanbul’da taraftarlar çok ateşli, ayrıca şimdi eski takım arkadaşımız Demba Ba da orada oynuyor. Her zaman böyle organizasyonlarda yer alacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz