« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En iyi kadro Fener'de değil

Sadri Şener, kadro kalitesi açısından bir takımı diğerlerinden ayırmanın yanlış olduğunu söyledi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan beş kulübün de güçlü olduğunu vurgulayan Trabzonspor Başkanı, “Ama basın, fazla gazete satıyor diye ‘en iyisi F.Bahçe’ diye yazıyor” dedi.

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, en iyi kadronun Fenerbahçe’de olduğu iddiasını doğru bulmadığını, bu söylemin reyting ve tiraj kaygısı içindeki medya tarafından ortaya atıldığını söyledi. Radyospor’a konuşan Şener, sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan beş kulübün de güçlü kadrolara sahip olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
Peşin hükümlü olmayın
“En iyi kadro bizdedir şeklinde dillendireceğim bir iddiam yok. Ama Türkçe açısından ‘Trabzonspor’un kadrosu Türkiye’nin en iyi kadrolarından bir tanesi’ demek, daha doğru olur. Milli takıma 6 oyuncu vermişsiz. En iyi kadrolardan biri olmasak, zaten ligin lideri olamayız. Üstelik bir takımın kadrosunu peşinen en iyi diye nitelemek çok zor. Bugün Beşiktaş’ın kadrosunu kantara koyduğun zaman epey tonaj çeker. Galatasaray’ın oyuncuları az oyuncular değil. Bursaspor da en iyi kadrolardan bir tanesi... Ama Fenerbahçe’nin kadrosunun en iyi olduğunu devamlı yazıyorlar ve bunu gazete fazla satıyor diye izah ediyorlar.”
Devler Ligi çok önemli
Şener, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılma hedefinin sadece sportif anlamda değil, ekonomik olarak da büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Bu başarı hem tarihimize altın harflerle yazılacak hem de ekonomik açıdan kulübün yeni bir çağa adım atmasını sağlayacak. Böylelikle sadece oyuncularımıza yönelik değil tüm taahhütlerini yüzde 100 oranında yerine getirebilecek bir kulüp yapısına kavuşmuş olacağız. Önümüzdeki 2 yıllık proje dönemi bizi bu hedefe taşıyacak” diye konuştu.
Yapılacak yeni statla Türk futboluna her anlamda damgasını vuracak bir kulüp haline geleceklerini de savunan Şener, “O zaman futbol piyasasının her anlamda lideri olacağız. Başarı çıtamızı Avrupa’ya taşıyacağız” dedi.

Gelir liginde de zirvedeyiz

SADRİ Şener, sadece sportif anlamda değil, ekonomik alanda da Türkiye’nin lideri konumunda olduklarını söyledi. Şener, kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, “Naklen yayın gelirlerinde topladığımız puanla doğru orantılı olarak en fazla ekonomik girdi sağlayan kulübüz. Hiçbir oyuncumuzla bonservislerden doğan borcumuz bulunmuyor. Oyuncularımızın normal hak edişlerinin yüzde 90’ını ödedik. Daha bugün prim alacaklarından 1 milyon liralık ödeme gerçekleştirdik. Sahada olduğu gibi gelir liginde de lideriz” dedi.

Gençlerle buluştular
 
Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’un dün akşam yaptığı antrenmanın sürpriz ziyaretçileri vardı. Türkiye’nin 81 ilinden, Türk cumhuriyetlerinden ve çeşitli ülkelerden “1. Türkiye Gençlik Buluşması” etkinliği için Trabzon’a gelen gençler, idmanı izleyerek, bordo mavili futbolculara ve teknik heyete çiçek verdiler.

Biz de Alex’i isteriz

SEZON sonunda sözleşmesi sona erecek olan Selçuk İnan’ın Fenerbahçe, Galatasaray ve Sevilla’nın transfer listesinde olduğu iddialarına mizahi bir dille cevap veren Sadri Şener, “Selçuk önce Galatasaray’a gönderiliyordu, şimdi Fenerbahçe’ye... Daha önce ise Sevilla’ya.. Bunların hepsinin birden olması mümkün değil. Sadece bir tanesine gidebilir! Selçuk’un Türkiye’nin en büyük kulüplerinden bir tanesi olan Trabzonspor’u bırakıp, bir başka kulübe gidecek olması, hiç aklımın yattığı bir iş değil. Yazmak serbest tabii ki; biz de Fenerbahçeli Alex’i almayı düşünüyoruz, Beşiktaş’tan da alacaklarımız var” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz