Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'En iyi' adayları belli oldu

  Hürriyet Haber
  01 Şubat 2011 - 15:57Son Güncelleme : 31 Ocak 2011 - 17:41

  Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, 17-27 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin, Uzun, Kısa ve Belgesel Film Yarışma bölümlerine başvuran filmlerin ön eleme sonuçları açıklandı.

  Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Festival’in yarışma ve yarışma dışı bölümlerine bu yıl 640 başvuru yapıldı. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışması için Sevilay Çelenk, Barış Kılıçbay ve İnci Demirkol’dan oluşan ön eleme Seçici Kurulu; başvuruda bulunan 20 film arasında yaptığı değerlendirme sonucunda 10 filmin Ulusal Uzun Film Yarışması’na katılmasına karar verdi. Bu filmler şöyle:

  Çoğunluk- Seren Yüce

  Gölgeler ve Suretler- Derviş Zaim

  Kars Hikayeleri- Özcan Alper, Ülkü Oktay, Emre Akay, Ahu Öztürk, Zehra Derya Koç

  Kavşak- Selim Demirdelen

  Kayıp Özgürlük - Umur Hozatlı

  Kar beyaz- Selim Güneş

  Press- Sedat Yılmaz

  Siyah Beyaz - Ahmet Boyacıoğlu

  Ses - Ümit Ünal

  Teslimiyet - Emre Yalgın

  ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

  Ulusal Kısa Film Yarışması için Bülent Özkam, Cumhur Canbazoğlu ve Prof. Dr. Oğuz Onaran’dan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; başvuran filmler arasından 15 kurmaca, 7 canlandırma ve 13 de deneysel olmak üzere toplam 35 filmin yarışmaya katılmasına karar verdi. Ulusal Kısa Film Yarışma Dışı Gösterim Programı’nda izleyici karşısına ise 22 film çıkacak.

  Ulusal Belgesel Film Yarışması için Ahmet Gürata, Bülent Özkam ve Ersan Ocak’tan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; 7 Öğrenci Filmleri kategorisi, 11 Profesyonel Filmler kategorisinde olmak üzere toplam 18 belgesel filmin yarışmaya katılmasına karar verdi. Yarışma Dışı Gösterim Programı’nda ise 2 film yer alacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı