« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En hızlısı Hamilton

Macarisan GP'si antrenman turlarının en hızlı ismi McLaren pilotu Lewis Hamilton oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lewis Hamilton, ikinci bölümü sağnak yağışa sahne olan Hungaroring'deki antrenmanların ikinci seansında da en hızlı zamanın sahibi olmayı başardı.

İlk bölümü kuru zeminde geçilen pistin ikinci bölümünde yağan yağmur, yüksek ısıyla kurusa da, pist üzerinde oluşan su birikintileri pilotları oluksuz lastiğe geçmek konusunda kararsız bıraktı.

Yoğun şekilde başlayan seansın ilk bölümünde Kimi Raikkonen liderliği ele geçirirken, 2. ve 3. sıraya Ferrari pilotları Massa ve Alonso yerleştiler.

Yağmur yağmadan hemen önce sahneye çıkan Lewis Hamilton ise 1:21.995s'lik zamanıyla ilk sırayı elde edip günü zirvede başladığı günü yine zirvede kapattı.

Hamilton'un 0.185s gerisinde Kimi Raikkonen yer alırken, turkeyf1.com'un haberine göre; Bruno Senna üçüncü sırada yer aldı.

Takım arkadaşından 0.1s daha hızlı bir zaman elde eden Massa 4. sırada yer alırken, Fernando Alonso 5. sırada kendsine yer buldu.

Jenson Button ise altıncı sırada. Romain Grosjean ilk bölümde pist dışına çıkıp ön kanadını kaybederken, Fransız pilot bu ufak kaza sonrası arabadan istediği verimi alamayıp 9. sırada yer aldı.

Liderin 0.8s kadar gerisinde Sebastian Vettel sekizinci sırada yer alırken, yağmur altındaki piste çıkan Schumacher frenajd bir su birikintisine yakalanıp bariyerlere çıktı ve seansa erken veda etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz