Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En hızlı pit ekibi Ferrari

Fernando Alonso ile sürücüler klasmanında liderliği elinde bulunduran Ferrari, sezonun ortalama olarak en hızlı pit sıralamasında da birinci basamakta yer alıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alman Auto Motor und Sport dergisi tarafından yapılan inceleme, İtalyan ekibinin, ortalama olarak Red Bull'dan pit stop başına 0.2 saniyeye yakın daha hızlı olduğunu ortaya koydu.

Geçtiğimiz yıl yine sezona verilen ara öncesinde listenin "orta grubunda" yer aldığı belirtilen Ferrari için, bunun ciddi bir başarı olduğu ifade edildi.

Dergi, 2011'in en hızlı pitlerini gerçekleştiren Mercedes'in ise bu şu an listenin dördüncü sırasında olduğunu belirtti. Üçüncü sıradaki Force India'nın gerisinde yer alan Alman ekibinin, ortalama olarak Ferrari'den 0.3 saniyeden fazla yavaş olduğu belirtildi.

turkiye.com'un haberine göre; pit stoplar teker teker incelendiğinde ise en hızlı pitin sahibi McLaren. Ancak İngiliz ekibi ortalama hızda Toro Rosso'nun da gerisinde altıncı sırada kalıyor. Ortalamaya göre McLaren, Ferrari'den 0.7 saniye daha yavaş.

İncelemenin dikkat çeken bir diğer sonucu da küçük bütçeli takımların pit stop hızlarında da geri kalması. Caterham, Red Bull'dan 1.75 saniye, Marussia 2.2 saniye, HRT ise 3.28 saniye daha yavaş kalıyor.


İlişkili Haberler