Gündem Haberleri

  En hızlı geçen 6 ay olacak

  Zeynel LÜLE
  29.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AB Bakanı Egemen Bağış, Kıbrıslı Rum bakan Markulli’ye Hürriyet aracılığıyla cevap verdi: “AB dönem başkanlıklarında 26 gün sona erdi ve çok şükür eksiklik hissetmedik.”

  RUM Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, bir demecinde, “Yalnız Sayın Bağış’a değil, Dışişleri Bakanı’na, tüm Türk yetkililere bir mesajım var. Bence bizim artık yüzümüzü geleceğe çevirmemiz gerekiyor. Çünkü gelecek bizim için oldukça ümitli gözüküyor” demiş ve “Kıbrıs sorununa çözüm bulmak, işgale son vermek, ülkeyi ve Kıbrıs halkını yeniden birleştirmek, sadece Türkiye ie ilişkilerimizde değil, Türkiye’nin AB ile ilişkilerine de büyük bir ivme katacaktır. Herkes için ‘kazan kazan’ durumu olacaktır” şeklinde konuşmuştu.

  Atina’nın güneşi Türkiye’den doğdu

  Hürriyet’e konuşan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Markulli muhatabımız değildir. Bir diyeceği varsa, muhatabı KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’dür” dedi. Bağış şöyle konuştu: “Rum kesiminin geçici başkanlığında 26 gün sona ermiştir. Çok şükür biz ya da KKTC bu 26 günün bir eksikliğini hissetmedik. Güneş her zamanki gibi iki devletin üzerine doğdu ve battı. Yarın da öyle olacak. Atina’nın güneşi de her zamanki gibi Türkiye’den doğdu. Biz normal işimizde gücümüzdeyiz. Ülkemizin mutluluk ve huzuru için çalışıyoruz. 6 ay da bir çırpıda geçecektir. Son zamanların en hızlı geçen 6 ayı olacaktır”.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı