"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

En güzeli: Model dünyası kafası

Kafan mı bozuk, iç dünyan dış dün-yanın gidişatı yüzün-den altüst mü oldu? Hemen bir yerli klip izliyor ve dertlerden arınıyorsun.

Çünkü yerli kliplerin çoğuna hakim olan bir model dünyası kafası var.
Şöyle bir kafa o: Çok güzel bir kadın ya da çok yakışıklı bir adam, bazen ikisi bir arada, bu kliplerde boy gösteriyor.
Bu model kişiler hep çok mutlu, hep çok eğleniyorlar.
Ayrıca bindikleri araba, yattıkları yatak, hatta girdikleri deniz bile lüks görünüyor.
Arada aşk acısı çeker gibi olup az biraz huysuzlanıyorlar, ama sonra yine etrafa sonsuz gülücüklerinden saçmaya devam ediyorlar. Bir de sevişir gibi yapıyor ama bir türlü sevişemiyorlar.
İşte bu model dünyası kafası kliplerinin son ve şahane örneği, Ebru Gündeş’in “Yaparım Bilirsin”i.
Klipte model kızla model oğlanın Ebru Gündeş’in yanından koşa koşa geçtikleri bir efsane sahne var mesela.
Orada Ebru Hanım’ın gerçek dünyasıyla model dünyası kafası pek güzel çakışmış. Paralel evrenlerin birbirine girmesi hesabı... Ebru Hanım model dünyası kafasına şaşkın ve mutlu bakakalırken, dört nala koşan modeller oralı bile değil.
Hep önlerine bakıyor, etkilenmiyor, gülüyor ve çok şahane -miş gibi yapıyorlar.
O yüzden iyi geliyor ya bu model dünyası kafası klipleri.
Her şeyi bir anlığına unutuyorsun; antidepresan niyetine...

Zelda’ya Dallas’lı açılış

Karaköy’deki Gradiva Otel’in tepesine konuşlanan Zelda Zonk adlı restoran bardan daha önce bahsetmiştim.
İşte o Zelda önceki gece bir doğum günü partisi vesilesiyle sessiz sedasız açıldı.
Doğum günü partisinin sahibesi Vogue’un Yayın Koordinatörü Özge Sarıkadılar olunca da, yerli moda dünyasının önde gelenleriyle dolup taştı mekan.
-Arzu Kaprol onlardan biriydi. Bu ayın 25’inde başlayacak olan Paris Moda Haftası’nda -geçen yıl olduğu gibi- koleksiyonuyla yine boy gösterecekmiş Kaprol.
Defilesi 3 Ekim’deymiş.
-Moda editörü Hakan Öztürk geleneksel Alaçatı tatilinden nihayet dönmüş, partide yeni keşfettiği plajlardan bahsediyordu.
-Tamer Yılmaz partinin her zamanki gibi neşesiydi... Televizyonlar Tamer’in enerjisini ne zaman keşfedecek?
-Partinin teması “Dallas”tı. Dizideki karakterlerin 80’li halleri gibi giyinip gelmişti tüm davetliler. Kadınlar vatkalı kıyafetlerinden saçlarına kadar Dallas atmosferine uyumluydu, erkekler ise bir tek Ceyar şapkalarını geçirmişti kafalarına...
-Geçen yılki İstanbul Moda Haftası’nda, Galatasaray Hamamı’nda yaptığı defileyle bir hayli konuşulan tasarımcı Gül Ağış, “Bu yıl defile yapmayabilirim” diyordu, dertliydi.

Pek yakında...

-Ritz Carlton’ın tepesindeki Bleu’da İtalyan birası Peroni’nin yapacağı, akşamüstü atıştırması şeklinde özetlenebilecek erken partileme olayı yaşanacak.
-Lucca sonbahar sezonuna merhaba demek için büyük bir parti verecek.
-Konsept danışmanlığını Nurdan Yüzbaşıoğlu’nun üstlendiği yeni bir gece kulübü açılacak. Bombay adlı kulübün dekoru Hint esintili olacak ve mekanda hem canlı müzik hem de DJ performanslı özel partiler düzenlenecek.

 

X