Gündem Haberleri

GÜNDEM

  En güzel komutan Kate

  Hürriyet Haber
  31 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 31 Mayıs 2011 - 09:10

  Kraliyet teamülüne göre Cambridge Düşesi Kate’e bir birliğin fahri komutanlığı verileceği yönündeki haberler, askerleri heyecanlandırdı.

  Albay Kate’i komutan olarak görmek isteyen birimler şimdi ‘Kate bizim komutanımız olsun’ kavgasında. Geçtimiz Nisan ayında Prens William’la hayatını birleştirerek Cambridge Düşesi unvanını alan Kate Middleton’ı önümüzdeki günlerde zorlu bir görev daha bekliyor.

  Kate kendisine verilen her türlü vazifeye talip olduğunu açıkça ifade ederken, askeri birliklerin komutan olarak Kate’i istemelerinin ardındaki en büyük sebep ise, Cambridge Düşesi’nin birliğe saygınlık kazandıracak ve ilgi odağı olma fırsatı tanıyacak olması. Middleton’ın bu askeri görevi kabul edeceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ancak Kate’in hangi birliğin başına geçeceği henüz bilinmiyor.

  Askeri uzmanların tahmini çiçeği burnunda gelin Middleton’ın Lady Diana’nın ilişkili olduğu bir birliğe yönlendirileceği yönünde. Kara, hava ve deniz olmak üzere üç askeri kuvvetin de mensubu olan Prens William, düğününde de İrlanda muhafızlarının kırmızı albay üniformasını giymeyi tercih etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı