KAYSERİ HABERLERİ

“En Güzel İnsan” konulu bilgi yarışması yapıldı

DHA
23.04.2016 - 09:16Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ İl Müftülüğü, Denetimli Serbestlik Bölge Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü sorumluluğunda olan yükümlüler arasında “En Güzel İnsan” konulu bilgi yarışması düzenlendi.
İl Müftülüğümü konferans salonunda yapılan yarışmaya  müftü Doç. Dr. Şahin Güven, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Arslantürk, İl Müftü Yardımcısı Atıf Akşit, Denetim Serbestlik Müdürü Cansel Karatepe, ve Gençlik Merkezi Şube Müdürü Mehmet Lütfi Turan katıldı.Yarışma öncesi konuşan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven: “ İnsanlar özü itibariyle, fıtraten iyidir. Lakin içinde yaşadığımız şartlar bizleri yanlışlara sürükleyebiliyor. İnsan eşref-i mahlûkattır, yaratılanların en şereflisidir. Allah bizlere tövbe kapısını hiç kapatmıyor. Bir şartla, o da o kötülüklere dönmemek şartıyla, sen yeter ki günaha dönme, Allah’ın af kapısı hep açık. Bazen düşünebilirz, o kadar insan öldüren, cani, gaspçı, hırsız, bu kadar günahlar işleyen insanlar affolunur mu? Evet olur. Allah Kur’an’da bize, sadece kendisine şirk koşulmasını affetmez diyor. Allah bizleri de affetsin, gönüllerimize sükûnet nasip etsin, evlerimize huzur versin, bizleri ve neslimizi namaz kılanlardan eylesin, sahip olduğumuz nimetlere şükür nasip etsin.” diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Arslantürk ise, “Biliyoruz ki, şu fani dünyada saygı duyulacak yegâne insan Hz. Peygamber Efendimizdir. Çünkü hepimizin örnek alacağı son peygamberdir. O peygamberlikle şereflenmeden önce de emin, güvenilir bir insandı. Allah, Kuran’da Kalem Suresi’nde “Elbette Sen yüce bir ahlak üzeresin” buyurmaktadır. Ahlakta, edepte örnek alacağımız tek insan O’dur.” Dedi.

Yarışma 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olmak üzere iki kategoride yapıldı. Katılımcılar arasından yetişkinlerden birinciye buzdolabı, ikinciye çamaşır makinesi ve üçüncüye fırın hediye edildi. Çocuklardan ilk beşe girenleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kampla ödüllendirdi.

FOTOLU

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden “En Güzel İnsan” konulu bilgi yarışması yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “En Güzel İnsan” konulu bilgi yarışması yapıldı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı