Gündem Haberleri

GÜNDEM

  En güzel hediye ama çok acı

  DHA
  10.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.05.2010 - 08:55

  Anneler Günü’nde herkes annelerine koşarken şehit anneleri evlatlarına koştu. 30 Nisan’da oğlunu Sarıyayla Karakolu’nda şehit veren Nazmiye Koçyiğit de dün mezar başındaydı.

  BUGÜN DE EVLATLARINA KOŞTULAR

  Oğlunun fotoğrafını okşayan anne “Teşekkür ederim oğlum. Sen bana en güzel hediyeyi şehit olarak verdin. Ama çok acı” dedi. Mayın patlaması sonucu şehit düşen Metin Can ile Emrah Aktaş da dün toprağa verildi.

  DÜN, yani Anneler Günü, şehitliklerde büyük acı vardı. Mayın patlaması sonucu şehit düşen 2 asker dün toprağa verilirken, Türkiye’nin dörtbir yanındaki şehitlikler, evlatlarını ziyarete giden anne ve babalarla doldu taştı.
  Kayseri’de şehit anneleri ve yakınları, Anneler Günü’nde Garnizon Şehitliği’ndeki çocuklarına koştu. Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’ndeki Sarıyayla Jandarma Karakolu’na 30 Nisan’da teröristlerce düzenlenen baskında şehit düşen Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit’in annesi Nazmiye Koçyiğit de oğlunun mezarını ziyaret etti. Koçyiğit, “Kemal’im, yiğidim, aslanım. Sana nasıl kıydılar? Oğlum ne olur telefon et. Yalan deyin. İnanmak istemiyorum” diyerek ağladı. “Bu benim en özel anneler günüm” diyen Nazmiye Koçyiğit, oğlunun mezarı başındaki fotoğrafını okşayarak “Teşekkür ederim oğlum. Sen bana en güzel hediyeyi şehit olarak verdin. Ama çok acı” dedi.

  Oğluma doyamadım/images/100/0x0/55eaa570f018fbb8f88d9e7c

  Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Oramar Bölgesi’nde şehit düşen uzman çavuş 23 yaşındaki Metin Can için memleketi Adana’nın Kozan ilçesinde tören düzenlendi. Oğlunu Anneler Günü’nde toprağa veren 2’si erkek 4 çocuk annesi 46 yaşındaki Seçil Can, “Sana doyamadım. Her Anneler Günü’nde beni telefonla arardın. Elimi öpmesen bile telefonla Anneler Günü’mü kutlardın. Seni öpmeye kıyamazdım. Anneler Günü’nü böyle mi kutlayacaktın?” diye ağıt yaktı. Oğlunun parmağına taktığı komando yüzüğünü de parmağına takan şehit annesi, “Her Anneler Günü’nde oğlum bana çiçek gönderirdi. Bu çiçeği oğlumun arkadaşları göndermiş. Allah’a emanet ediyorum. Oğlum bu şehitliğe layıktı. Benim yüreğim yanıyor. Başka annelerin canı yanmasın. Dik duracağım. Onlara yenik düşmeyeceğim, yüzlerini güldürmeyeceğim” diye konuştu. Şehit Can, Hoşkadem Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra şehitlikte toprağa verildi.

  Emrah’a son görev

  Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde mayın patlaması sonucu şehit düşen Komando çavuş 21 yaşındaki Emrah Aktaş’ın cenazesi ise dün Ordu’nun Ulubey İlçesi Ören Köyü’nde toprağa verildi. Cenazede anne Hatice ve baba Sami Aktaş’ı yakınları teskin etmeye çalıştı. Cenaze daha sonra kortej eşliğinde Ören köyü, Düz Mahalle İlköğretim Okulu bahçesine getirildi. Burada kılınan namazın ardından şehidin cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

  Ben ona geldim

  ANNELER Günü dolayısıyla dün sabahın erken saatlerinde Edirnekapı Şehitliği’ne gelen şehit anneleri, çocuklarının mezarlarını ziyaret etti. Çocuklarının mezarı başında dua edip, çiçek bırakan anneler, şehitliğe ziyarete gelenlere çikolata ikram etti. Şehit jandarma onbaşı Cengiz Sarıbaş’ın annesi Gülyaz Sarıbaş, 21 yaşındaki oğlunun geçen yıl Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde şehit olduğunu belirterek, terörün bir an evvel bitmesini, annelerin yüreğine düşen acıların sona ermesini istedi. Acılı anne “Onun bana getireceği çiçekleri ben ona getirdim” diye konuştu. Bu arada İstanbul Ticaret Odası ve BBP üyesi bir grup da şehit annelerine çiçek verdi.

  Dağlıca annesine telefon

  ? TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak köyünde yaşayan şehit annesi Nefise Uysal’ı arayarak anneler gününü kutladı. Şahin, “ikinci annem” dediği 82 yaşındaki Nefise Uysal ile yaptığı telefon görüşmesinde, anneler günü dolayısıyla iyi dileklerini iletti ve durumunu sordu. Antalya’ya yapacağı ilk seyahatte kendisini ziyaret edeceğini söyledi. Şahin’in aramasından duygulanan Nefise Uysal da teşekkür ederek, “Hayır dualarım seninle” diye konuştu. Nefise Uysal’ın oğlu Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal, 2007 yılında Dağlıca’da çıkan çatışmada şehit olmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı