ANKARA HABERLERİ

En güzel balkon ve bahçe için yarışma

Hürriyet Haber
25.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

ÇubukK’ta ilk defa bu yıl “En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması” yapılacak. Yarışmaya son müracaat tarihi, 09 Temmuz 2010 olarak açıklandı.

Hürriyet Haber

Doğa sevgisiyle bütünleşen, beton görüntüsünden uzak, yeşil bir Çubuk oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmada, başvuran bütün adresler dolaşılarak estetik, bitkiyle mekan uyumu, bitkiler arasındaki uyum, aksesuvarların çeşitliliği, genel bakım ve alanın doğru kullanımı gibi kriterler değerlendirilecek.

Bu faaliyetle çevre duyarlılığını artırmayı amaç edindiklerini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, çevre duyarlılığını teşvik etmenin sosyal bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Özden, “Hayatı Yorgun Yaşamayanlar” sloganıyla Çubuk’ta bu yıl ilk defa hayata geçirecekleri projeye ilçedeki herkesin katılmasını istedi.

Müracaatların Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne yapılabileceği yarışmada, 12 Temmuz’da peyzaj mimarı, şehir plancısı ve Pak ve Bahçeler Müdüründen oluşacak jüri, katılımcıların bahçe ve balkonlarında inceleme ile değerlendirme yapacak. Yarışmanın sonunda her kategoriye ayrı ayrı, en güzel bahçe ve balkon birincisine üç çeyrek altın ve 25 adet gül, ikinciye iki çeyrek altın ve 25 gül, üçüncüye bir çeyrek altın ve 10 gül verilecek. Ödüller, 26 Temmuz’da Özden’in de katılacağı en güzel bahçede düzenlenecek bir törenle sahiplerine verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde En güzel balkon ve bahçe için yarışma haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı