« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En güçlü aday Erman Kunter

Fransa'da yayımlanan ünlü spor gazetesi L'Equipe, Cholet takımını çalıştıran Erman Kunter'in Fransa Milli Takımı teknik direktörlüğü için en güçlü aday olduğunu yazdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gazetede bugün çıkan haberde, 2007 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda kötü sonuç alan milli takım teknik direktörü Claude Bergeaud'un görevine son verilmesine kesin gözüyle bakıldığı bildirildi.

Bergeaud'un sözleşmesinin gelecek yaza kadar devam ediyor olmasına karşın, Fransa Basketbol Federasyonu yöneticilerinin yeni bir teknik direktör arayışına girdiğini yazan gazete, Erman Kunter'ın dışında, Vincent Collet ile Antoine Rigaudeau'nun diğer adaylar arasında yer aldığını belirtti.

L'Equipe gazetesi, şu anda Cholet'yi, daha önce Asvel takımını çalıştıran ve 1997-2001 yılları arasında Türk Milli Basketbol takımının teknik direktörlüğünü yapan Kunter'in en güçlü aday olduğunu vurguladı.

Gazete, Kunter'in, “Fransız milli takımının şu anda kontratlı bir teknik direktörü olduğunu unutmamak gerekir. Ancak milli takımı çalıştırmak büyük bir onurdur” şeklindeki açıklamasına da yer verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz