« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En değerli zafer

"Türkiye’nin ve Beşiktaş’ın böyle bir zafere ihtiyacı vardı. Bu galibiyetle hem futbolcular özgüvenlerini kazandı, hem terör yüzünden sıkıntılı günler yaşayan Türk halkı moral buldu, hem de takımımız grupta iddialı duruma geldi."

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören, Liverpool galibiyetini önce çocukları Yelda ve Erdoğan’la, ardından futbolcularıyla kutladı. Maçın bitiş düdüğünün ardından Yelda ve Erdoğan’a sarılırken göz yaşlarına engel olamayan Demirören, daha sonra soyunma odasına inerek futbolcuları ve teknik heyeti kutladı.

"Büyük başkan" tezahüratları arasında girdiği soyunma odasında futbolculara bir konuşma yapan Demirören, "Muhteşem zaferimiz şehitlerin ruhunu şad etti. Size bu gruptan çıkmak yakışır. Hepiniz çok iyi mücadele ettiniz. Beşiktaş ruhunu sahaya yansıtarak muhteşem bir zafer elde ettiniz, size de bu yakıştı" ifadelerini kullandı. Yıldırım Demirören daha sonra oyuncularına bir müjde vererek, "Galibiyet primini 5 bin dolardan 15 bin dolara çıkardım. Bu para hepinize helal olsun" dedi. Başkan Demirören’in bu sözleri soyunma odasındaki coşkuyu daha da artırdı. Futbolcular uzun süre Yıldırım Demirören için tezahürat yaptı.

İlk 2 şansımız var

Yıldırım Demirören
dün de Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Liverpool maçında Beşiktaş tarihinin en değerli galibiyetlerinden birini aldıklarını söyledi. Bu galibiyetle grupta iddialı duruma geldiklerini belirten Beşiktaş Başkanı, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin ve Beşiktaş’ın böyle bir zafere ihtiyacı vardı. Türkiye Beşiktaş’la tek yumruk oldu. Bu galibiyetle hem futbolcular özgüvenlerini kazandı hem terör saldırıları yüzünden sıkıntılı günler yaşayan Türk halkı moral buldu hem de grupta iddialı duruma geldik. Grubumuzda yarış yeniden başladı. Artık bizim de ilk 2’ye girme şansımız var. Daha önümüzde üç maç var, bunların ikisini kazanıp gruptan çıkabiliriz. Liverpool karşısında gösterdiğimiz performansı bundan sonraki karşılaşmalarda da gösterdiğimiz taktirde gruptan çıkabiliriz. Tüm futbolcularımızı tekrar kutluyorum. Ayrıca, takıma verdikleri olağanüstü destek ve teröre gösterdikleri tepki nedeniyle taraftarlarımızı da tebrik ediyorum."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz