« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En değerli takım Fenerbahçe

Spor ekonomi sitesinin Transfermarkt web sitesinden derlediği verilere göre 3 Temmuz’dan sonra ligin kadrosu en değerli takımı ünvanını Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe 2 yıl aradan sonra yeniden en değerli takım pozisyonuna geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süper Lig’de oynayan futbolcuların piyasa değerleri 1 milyar Euro’ya yaklaşırken bu açıdan Avrupa’da da üst sıralara yerleştik. vTransfermarkt sitesinin verilerine göre, Etoo, van Persie, Nani, Podolski, Quaresma gibi yıldızların Süper Lig’e gelmesinin ardından Süper Lig'in 18 takımının değeri son 2 ayda 58 milyon Euro artışla 974.5 milyon Euro'ya ulaştı.

EN DEĞERLİSİ FENERBAHÇE
Süper Lig'de en yüksek takım değerine sahip kulüp ise 159 milyon Euro ile Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe Mayıs 2013'den bu yana ilk kez Galatasaray'ı geçmiş oldu. Galatasaray'ın kadrosunun değeri son iki ayda 3.15 milyon Euro artarak 139.1 milyon Euro, Beşiktaş'ın ise (Quaresma dahil) kadro değeri 2.4 milyon Euro gerileyerek 112 milyon Euro, Trabzonspor'un kadro değeri ise 14 milyon Euro artarak 106.7 milyon Euro oldu.

EN DEĞERLİ OYUNCU MUSLERA
SÜPER lig takımları arasında Transfermarkt verilerine göre en değerli oyuncu 17 milyon Euro değeri ile Galatasaray kalecisi Muslera. Uruguaylı kaleciyi 15’er milyon Euro değerle Wesley Sneijder, Robin van Persie, Nani izliyor. Beşiktaş’ın en değerli ismi ise 12.5 milyon Euro piyasa değeri ile Gökhan Töre…


Bunları da Beğenebilirsiniz