GeriDiğer "En çok turnuva düzenleyen ülkelerdeniz"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"En çok turnuva düzenleyen ülkelerdeniz"

"En çok turnuva düzenleyen ülkelerdeniz"
refid:21590285 ilişkili resim dosyası

Antalya'da düzenlenen GD Teniscup 2012 Uluslararası Tenis Turnuvası'nın direktörü Ümit Yaşar Yılmaz, turnuvayla ilgili konuştu.

Yaşar Yılmaz, devam eden turnuva kapsamında her hafta final maçları yapıldığını, bu kapsamda 38. hafta final karşılaşmalarının da tamamlandığını söyledi.

Turnuvanın 17 Aralık'a kadar süreceğini bildiren Yılmaz, böylece toplam 52 hafta sürecek turnuvanın sona ereceğini anlattı.

GD Teniscup 2012 Uluslararası Tenis Turnuvası'nın yurt dışından katılan sporculara cazip geldiğini belirten Yılmaz, yurt dışından haftada 200 sporcunun katıldığı turnuvada sporcuların yalnızca para ödülü değil, en önemlisi uluslararası büyük turnuvalara katılmak için puan topladıklarını ifade etti.

Turnuva süresince hedeflerinin 20 bin sporcuyu Türkiye'ye getirmek olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bu hedefimizi 52. haftanın sonuna kadar yakalayacağımızı düşünüyorum. Planlamalarımızı bu rakamlara göre yaptık. Dünyada İspanya ile en çok turnuva düzenleyen ülke konumundayız. 6 yıl öncesine kadar Türkiye 30'uncu sırada idi. Turnuva sayısı artıkça Türkiye cazip ülke haline geldi” dedi.

Yılmaz, Türk sporcuların da turnuvaya özel ilgi gösterdiği belirterek, milli sporcu Marsel İlhan'ın ekim ayı sonunda oynanacak müsabakalara katılacağını kaydetti.

Müsabakalarda kadınlarda ve erkeklerde toplam 10'ar bin dolar para ödülü dağıtıldığını bildiren Ümit Yaşar Yılmaz, “Para ödülü ana tabloya giren 32 sporcuya, aldıkları puana göre dağıtılacak. Her hafta toplam 20 bin dolar verilecek. Ödülün en büyük hissesini birincilik elde eden sporcular alacak” diye konuştu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle