« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En çok taraftar Buırsaspor'da

Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Son birkaç maçta olup bitenleri izledik. Bu kadar kolay gollerin nasıl yenildiğini anlamakta zorlanıyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Çelik, Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve AK Parti Bursa İl Başkanı Nagıp Vardar ile birlikte Bursasporlu yönetim, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi.

Beşiktaş maçı öncesi, toplantı yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcularla görüşen Çelik, Bursaspor'un başarılarıyla büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Türkiye'nin her tarafında Bursa'nın ve Bursaspor'un konuşulduğunu vurgulayan Çelik, yeşil-beyazlı takımın çok önceden “Gönüllerin Şampiyonu” ilan edildiğini, ancak yarın akşamki maçın ardından da ligi zirvede şampiyon olarak bitireceğine ilişkin inançlarının tam olduğunu dile getirdi.

Çelik, Türkiye'de ve maçlarda neler olup bittiğini yakından takip ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Son birkaç maçta olup bitenleri izledik. Bu kadar kolay gollerin nasıl yenildiğini anlamakta zorlanıyoruz. Birkaç ay önce başka konularda yaptığımız basın toplantısında bu konuları dile getirmiştik. O zaman da bu maçları kamuoyuyla paylaşacağımızı söylemiştik. Maalesef bizi üzen, kuşkuya düşüren görüntülere diğer maçlarda şahit olduk.

Umarım, yarın Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile yapacağı maça, sahadaki oyuncuların fizik güçleri ve taktikleri yansır ve hak eden kazanır. Hak eden kazansın, hak eden şampiyon olsun. Bursaspor'un şampiyonluğu hak ettiğini hepimiz, Bursaspor ile hiç ilgisi olmayanlar bile söylüyor. Yarınki Beşiktaş maçında galip geleceğiz ve kulağımız İstanbul'da olacak ve inşallah oradan da hayırlı haberler alırız. Hak ettiğimiz neticeye ulaşırız.”

Yarınki Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarında, takımların bugüne kadarki performanslarına bakıldığında Bursapor ve Trabzonspor'u daha favori gördüğünü ifade eden Çelik, bunun da Bursaspor'un şampiyonluğa daha yakın bir takım anlayışını kendilerinde hakim kıldığını söyledi.

Çelik, yarın akşamki maçlarda spor ahlakına uygun bir mücadele beklediğini dile getirerek, “Bursaspor'un hedefi birincilik ama ikincilik de büyük başarıdır. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. Yarın başarıya uygun kutlamaların gerçekleşeceğine inanıyorum” dedi.

“EN ÇOK TARAFTARI OLAN TAKIM”

Bursa Valisi Şahabettin Harput da yarın akşam Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye “çelme” takacağına ve Bursaspor'un Beşiktaş'ı yenerek şampiyonluğa ulaşacağına inandığını söyledi.

Bursaspor'un çok önemli bir başarıya imza attığını ifade eden Harput, “Şu anda Türkiye'de en çok taraftarı olan takım Bursaspor. Yarınki maçta Bursaspor'un şampiyonluğa ulaşacağına inanıyorum. Centilmence geçecek müsabakanın ardından ipi göğüsleyen taraf Bursaspor olacaktır” diye konuştu.

Bursasaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da kentin manevi desteğinin kendilerine güç verdiğini bildirdi.

Beşiktaş ile yarın sezonun son maçını oynayacaklarını anımsatan Sağlam, sezonu 3 puanla bitirip İstanbul'daki maçın sonucunu bekleyeceklerini kaydetti.
Bu arada, Vali Şahabettin Harput, “Taraftarların yarınki maçın ardından tribünlerde 10 bin meşale yakma talebi vardı. Bu konuda izin çıktı mı” sorusuna, “Meşale yakımına emniyetin gözetiminde, kontrolünde ve bizim standartlarımıza uygun olması kaydıyla müsaade ediyoruz” yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz