MANİSA HABERLERİ

En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi

DHA
27.03.2017 - 17:37Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da 53'üncü Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen programda en çok kitap okuyan yetişkinler ve öğrenciler ödüllendirildi.

53. Kütüphaneler Haftası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Şehzadeler İlçesi'ndeki İl halk Kütüphanesi'nde düzenlenen programla kutlandı. Programa Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, AK Partili Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisalı yazarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Spil Anaokulu öğrencilerinin, kitap okumanın önemini belirten küçük gösterisinin ardından Manisa İl Halk Kütüphanesi'nin önemini belirten kısa belgesel katılanlara izletildi. Manisa İl Halk Kütüphanesi'nin 1945 yılında kurulduğunu ifade eden Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, 2016 yılı sonu itibariyle 67 bin 583 kitap bulunan kütüphaneden 344 bin 640 kişinin faydalandığını ve 24 bin 419 kişinin ise kütüphaneye kayıtlı olduğunu dile getirdi. Kütüphanelerin kültürler arası bir köprü görevi gördüğünü dile getiren İl Müdürü Sudak, "Osmanlı Devleti fetihlere giderken bile yanında kitap götürerek, kültürü başka ülkelere taşırdı. Kütüphanelerimizde içinde barındırdığı binlerce eser kitap ile dünyanın dört bir yanındaki kültürleri yanımıza getiriyor. Bu nedenle kütüphanelerimiz geçmişten günümüze kadar gelen bir kültür köprüsüdür" dedi. İl Müdürü Sudak ayrıca, önümüzdeki yıllarda Manisa'ya büyük ve modern bir kütüphanenin kazandırılması için çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Konuşmanın ardından en çok kitap okuyan yetişkin ve öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yetişkinler kategorisinde en çok kitap okuyan ev kadını Arife Dirik, demirci ustası Mehmet İçier ile ev kadını Sezgin Yulaf ödüllerini Vali Güvençer'in elinden aldı. Ortaokul kategorisinde en çok kitap okuyan Şehitler Ortaokulu öğrencisi Göktuğ Soytürk, Şehitler Ortakolu öğrencisi Yaren Naz Hitay, Ali Rıza Çevik Ortaokulu öğrencisi Beste Bahçıvan, ilkokul kategorisinde ise en çok kitap okuyan Gazi İlkokulu öğrencileri Elif Çetin ve Merve Erdin ile Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu öğrencisi Minel Eylül Apak ödüllerini protokol üyelerinden aldı.İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı