ESKİŞEHİR HABERLERİ

En çok kitap okuyana ödül

DHA
28.03.2016 - 14:26Son Güncelleme :
DHA

 

 
Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR'de 52'nci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında kentte en çok kitap okuyanlara teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.
 
Kütaphane Haftası nedeniyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'ndetören düzenlendi. Törene Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.İlhami Ünlüoğlu ile çok sayıda kişi katıldı. Törende konuşan Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Eskişehir İl Halk Kütüphanesi'nde 104 bin kitap bulunduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"Bilgiyi kullanmaya başladığımız andan itibaren diğer canlılardan hızla ayrıldık. Hızla, daha yeni bilgileri üretmeye başladık. Bilgi, silahlardan, doğal kaynaklardan, hepsinden daha güçlüdür. O yüzden olabildiği kadar bilgi edinmeye devam etmek gerekir. Bilgi en büyük güçtür, onun en büyük aracı da kitaptır. Ayrıca tek tür değil, çok çeşitli kitapları okumanızı öneriyorum. Kütüphanemizde çok kitap var, kitapçılardan daha çok kitaba sahibiz. Sadece Eskişehir İl Halk Kütüphanesi'nde 104 bin kitabımız var." 
 
Yapılan konuşmaların ardından Eskişehir'deki kütüphanelerden en çok kitap alanlara teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.
 
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden En çok kitap okuyana ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça En çok kitap okuyana ödül haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı