« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En çok kazanan yine Tiger Woods

Dünyanın en çok para kazanan sporcuları listesinde, ABD'li golfçü Tiger Woods, 3. kez ilk sırada yer aldı. Woods, geçen yıl elde ettiği 76.5 milyon euro'luk geliriyle bir kez daha dünyanın en çok kazanan sporcusu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ABD'nin ünlü dergisi Sports Illustirated'ın yaptığı dünyanın en çok para kazanan sporcuları araştırmasında, ABD'li golfçü Tiger Woods,  76.5 milyon euro'luk geliriyle bir kez daha dünyanın en çok kazanan sporcular sıralamasında herkesi geride bıraktı. Bu yıl Woods'un,  sponsorluk anlaşmaları ve turnuva gelirlerinin 100 milyon doları geçmesi bekleniyor.

Spor malzemeleri üreticisi Nike, otomobil markası Buick ve American Express gibi şirketlerin reklamlarına çıkan Woods'u, yıllık 62.6 milyon euro'luk gelire sahip Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher izliyor.

Derginin haberine göre en çok para kazanan 3. sporcu ise 36 milyon euro ile bir diğer golfçü Phil Mickelson.
Sporcuların geçen yıla göre yaklaşık 500 bin dolarlık gelir kaybına uğradığı belirtilen haberde, bunun sebebi olarak da büyük şirketlerin sporculardan çok Hollywood yıldızlarına sponsor desteği sağlamaya başlamış olması gösterildi.

Listede, Çinli basketbolcu Yao Ming'in, Fransız futbolcu Zinedine Zidane ve Formula 1'in şampiyon pilotu Fernando Alonso'dan daha iyi kazanıyor olması dikkati çekti.

Listede bir diğer dikkat çekici nokta ise teniste Rus Maria Sharapova'nın, erkekler klasmanının 1 numaralı ismi Roger Federer'den daha fazla kazanıyor olmasıydı.

İşte en çok kazananların listesi

1 Tiger Woods (Golf) 76.5 milyon euro
2 Michael Schumacher (Formula 1) 62.6
3 Phil Mickelson (Golf) 36
4 Shaquille O'Neal (NBA) 26.6
5 Kobe Bryant (NBA) 26.3
6 Carson Palmer (Amerikan Futbolu) 24.7
7 Valentino Rossi (Motosiklet 23.5
8 Ronaldinho (Futbol) 22.8
9 LeBron James (NBA) 22.4
10 Derek Jeter (Beyzbol) 21.9

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler