« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En çok alkışı 'Seçim yok' aldı

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi Rumeli Salonu'nda üyelere yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısına 600'e yakın kongre üyesi katıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Adnan Polat, üyelerden gelen soruları yanıtladığı toplantıda, mali genel kurullarda 300-400 kişiyi zor topladıklarını kaydederken, üyelerin bu toplantıya ilgi göstermelerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Polat, teknik direktör Gheorghe Hagi'nin kadro dışı bıraktığı Misimoviç konusunda alınan kararın arkasında olduğunu vurguladı. Misimoviç konusunun, alınmış kurumsal bir karar olduğunu anlatan Polat, “Biz bu kararın arkasında duracağız. Galatasaray, futbolcuların gidip gelişinden zarar edebilir. Ama bu abartıldığı gibi değil. Nedense bunlar hep bizim kulübümüzde gündeme getiriliyor. Herkes bardağın boş tarafını görüyor” diye konuştu.
Kaleci Zapata'nın gelmesini ısrarla Hagi'nin istediğinin belirten Polat, “Hagi'nin, kendisini çok iyi tanıdığını ve kefil olduğunu söylemesi nedeniyle transferini yaptık” dedi.

“YENİ STATTA 3 KATI GELİR KAZANIYORUZ”

Adnan Polat, bir soru üzerine, “Ali Sami Yen Stadı'nda kalsaydık 20-25 milyon dolar civarında gelir elde ederdik. Şu anda bunun 3 mislini kazanıyoruz” derken, kulübün net nakit borcunun 164 milyon dolar olduğunu söyledi.
Futbol takımının üst üste iki sene başarısız olması ve stadın gecikmesi nedeniyle gelirlerinin 120 milyon dolar eksik gerçekleştiğini anlatan Polat, ancak şu andaki gelir seviyesiyle bu açığı kapatacak durumda olduklarını ifade etti.
Türk Telekom Arena'da 4 bin 500 VIP koltuk kombine biletinin bulunduğunu kaydeden Polat, “Şu anda halen 2 bin 500 VIP kombine bileti var daha satılacak. Bunlar satıldığında 45 milyon dolar gelir elde edebileceğiz. Statta ise her maç için 26 bin bilet satış imkanı var” dedi.

Polat, üyelere yönelik, “Lütfen Galatasaray'ın kültürünün, geleneklerinin erozyona uğratılmasına müsaade etmeyin. Galatasaray'ın birlikteliğinin bozulmasına mani olun. Galatasaray'ın bundan sonraki dönemi, bundan önceki döneminden çok daha parlak olacak. Yönetiminize destek olun. Galatasaray değişim istiyorsa her şeyin zamanı vardır. Ben Galatasaray'ın 33. başkanıyım. Benden önce de sonra da çok başkanlar olacaktır. Bir tane Galatasarayımız var, onun yıpranmasına mani olun” diyerek sözlerini tamamladı.

EN ÇOK ALKIŞI “SEÇİM YOK” ALDI

Konuşmaları zaman zaman alkışlanan Adnan Polat, en çok alkışı ise gündemlerinde seçim olmadığını vurgulamak için söylediği “İbra olmak için Galatasaray üyelerine seçim rüşveti veremem” sözüne aldı.

Bu arada, başkan Adnan Polat'ın yeni yapılan stat için “Türk Telekom Arena”, “Ali Sami Yen Kompleksi” ve “Aslantepe” isimlerinin üçünü kullanması dikkat çekti.

Toplantıya, başkan Adnan Polat'ın istifasını istediği yöneticiler Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat katılmadı.

Toplantıda ayrıca, üyelerden birisinin, “20 Mart'ta oynanacak maçta Fenerbahçe'yi yenin, sizden başka bir şey istemiyorum” demesi alkış aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz