« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En büyük transfer Haldun Üstünel!

Elano dün İstanbul’a gelirken, 2 bine yakın taraftar flaş transferlerine bir yenisini ekleyen sarı kırmızılı yöneticiyi de tezahüratlarla karşıladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Elano'ya coşkulu karşılama / Video

GALATASARAY’ın Manchester City takımından renklerine bağladığı Elano, dün akşam saatlerinde İstanbul’a geldi. Brezilyalı futbolcu, yönetici Haldun Üstünel ile birlikte Atatürk Havalimanı’na indi. Kalabalık bir basın ordusunun takip ettiği ikiliyi, 2 bine yakın sarı kırmızılı taraftar karşıladı.

G.Saraylı taraftarlar, Brezilyalı yıldızın yanı sıra, transferin gerçekleşmesinde büyük emeği bulunan Üstünel’e de yoğun sevgi gösterilerinde bulundular ve ‘’En büyük transfer Haldun Üstünel’’ diye tempo tuttular. Bu sırada yaşanan izdihamdan korunmak isteyen Elano, HAVAŞ otobüsüne alınarak bekletildi.
/images/100/0x0/55eae58af018fbb8f89dad44
Yaşananları şaşkınlıkla izleyen ünlü futbolcu, kulübün resmi sitesine, “Tercihimi G.Saray’dan yana yaptığım için çok mutluyum. Burada kariyerimi daha da geliştireceğim. Takımın başında Rijkaard’ın olması da buraya gelmemde çok etkili oldu. Kısa süreli alışma devresinden sonra takıma katkı yapmaya başlarım” diye konuştu.

Milli Takım için G.Saray’ı seçtim

ELANO, Brezilya Milli Takımı’ndaki yerini sağlama almak için sarı kırmızılı takımı seçtiğini söyledi. Skysport’un internet sayfasında verilen haberde Elano’nun, “Dunga, bana ‘eğer düzenli oynamazsan 2010 Dünya Kupası kadrosuna girmen zor olur’ dedi. Bu doğrultuda tercihimi Galatasaray’dan yana kullandım” dediği bildirildi. Öte yandan Elano transferi, Galatasaray’ın resmi internet sitesinde de tıklanma rekoru kırılmasına neden oldu. Site, gün boyunca 628 bin kez ziyaret edildi.

www.galatasaray.org’a yoğun ilgi gösteren sarı kırmızılı taraftarlar, gün boyunca toplam 628 bin 144 kez siteyi ziyaret etti. Bu rakkam 2002’den sonra bir rekor olarak kayıtlara geçti.

İmzayı bugün atıyor

Dün akşam üzeri İstanbul’a gelen Elano’yu kalabalık bir taraftar grubu karşıladı. Bu sabah saat 09.15’te Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek olan Brezilyalı yıldız, saat 14.00’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kendisini sarı kırmızılı renklere bağlayan 4 yıllık sözleşmeye imza atacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler