Gündem Haberleri

  En büyük tehlike eylem yapamamak

  Murat ARISOY / DHA
  30.01.2011 - 00:36 | Son Güncelleme:

  Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, hükümetin eylem yapanları engellemeye çalıştığını savunarak, “Bir ülkede eylem yapılması değil, eylemsizlik tehlikedir” dedi. Seçim çalışmalarına başlayan Şener, Afyonkarahisar’a gelerek ziyaretlerde bulundu.

  Şener, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

  - Siyasal iktidar, anayasal hakları, gösteri ve yürüyüş hakkını, protesto hakkını ve demokratik eylemleri bastırmaya, sindirmeye, hatta bunlar suçmuş gibi kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik davranışlar ve açıklamalar içerisine girmektedir. Şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu en önemli sorunlardan biri de siyasal iktidarın bu antidemokratik tutumudur.

  - Bir ülkenin başına gelebilecek en büyük tehlike, sivil toplum kuruluşlarının hükümeti, Başbakan’ı protesto etmeleri değildir. Tehlikeli olan, eylem yapamamalarıdır. Tehlikeli olan Başbakan’ı, hükümeti, bakanları protesto edememeleridir. Eğer bunu oluşturmaya, kamu otoritesini kullanan güç olarak siyasi iktidar çaba harcıyorsa, bu daha büyük bir tehlikedir. Bir ülkede eylem yapılması değil, eylemsizlik tehlikedir.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı