Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En büyük silahı hep ilk ikide bitirmesi

Fenerbahçe, yıllardır ligi hep tepelerde tamamlıyor. Hem futbolcuların, hem de yöneticilerin nefes nefese şampiyonluk mücadelesi verme tecrübesi yüksek. Tek sorun ofansif hattın verimsizliği.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’de Volkan Demirel, 14 sezonun 12’sinde ligi ilk ikide bitiren takımın kalecisi olmuş. Gökhan Gönül de 9 sezonun 8’inde bu yarışı yaşamış. Takımda bu ikisi gibi çok sayıda oyuncu var.

ÖNCELiK NE OLMALI?

En büyük sıkıntı hücumda. Osmanlı maçında bir duran topta kafa vurmak için giden Topal’a Pereira dönmesini söyledi. Ama gol atamayan bir takımın savunma güvenliğini alması şampiyonluğu getirmiyor.

YILDIRIM FAKTÖRÜ

Başkan Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu gibi yöneticiler ne zaman takıma müdahale edeceklerini çok iyi biliyor. Samandıra’yı son dönemlerde hiç boş bırakmıyorlar. Ayrıca primler için kesenin ağzı da açıldı.

YERLi ETKiSi

Türk futbolunu bilen herkes şampiyonluğun yerlilerden geçtiğini söyler. F.Bahçe’de yerli fazlası ile var. Volkan, Alper, Gökhan, Topal, Caner, Volkan Şen gibi tecrübeli oyuncular, saha dışında da takım olunmasını sağlıyorlar. Bu en önemli faktörlerden biri.


Bunları da Beğenebilirsiniz