« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"En büyük rakip Hamilton ve Red Bull"

Fernando Alonso, McLaren'dan Lewis Hamilton ve Red Bull çifti Mark Webber ile Sebastian Vettel'in şampiyonadaki en büyük rakipleri olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alonso, sezonun ortasına gelinirken Webber'den 13, Vettel'den 29 ve Hamilton'dan 37 puan önde şampiyona liderliğini sürdürüyor.

Dokuz yarışta yedi farklı ismin podyumun tepesine çıktığı şampiyonluk mücadelesi ucu açık bir şekilde devam ediyor olmasına rağmen İspanyol pilot, Red Bull çifti ile Hamilton'ı şampiyonluğun en büyük adayları olarak ifade etti.

Hockenheim'de "en büyük rakiplerin kimler?" sorusuna cevap veren Alonso, "Hamilton ve Red Bull'lar" dedi.

Alonso, "Durum çok fazla değişmedi. Lotus güçlü ve hızlı olduklarınnda iyi yarışlar çıkarıyorlar. Fakat Pazar günleri hep puan kaybediyorlar. Rosberg sezona güçlü bir başlangıç yaptı. Onun da iyi bir sezon çıkarabileceğine inanıyorum ancak biraz geriye düştü" değerlendirmesinde bulundu.

turkeyf1.com'un haberien göre; Alonso, "Dolayısıyla bugünkü duruma baktığımızda en korkulan rakipler, Hamilton ve Red Bull'lar. Önümüzdeki yarışlarda şampiyonanı nasıl şekilleceğini, (şampiyonluk mücadelesi veren) gruba başka birilerinin de katılıp katılmayacağını göreceğiz" dedi.

Red Bull'un rakiplerine karşı üstünlüğünün devam ettiğini ancak geçtiğimizden yıldan farklı olarak aradaki farkın kapatılabileceğini söyleyen Alonso, "Evet şu an biraz avantajlılar, fakat onları yakalayabiliriz. Geçtiğimiz sene farklı bir ligde yarışıyorlardı, bu sezon durum öyle değil" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz