« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En büyük olmaya 7 kaldı

Takvimin son ‘Grand Slam’inin en yaşlı şampiyonu olan ABD’li raket, kariyerinin 17. büyük turnuva zaferine de imza atmış oldu. Böylece 32 yaşındaki tenisçi, toplamda 24 şampiyonluğu bulunan Margaret Court’un rekoruna bir adım daha yaklaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TENİS takviminin son ‘Grand Slam’i olan Amerika Açık’ta tek kadınlar şampiyonluğu bir kez daha Serena Williams’a gitti. 31 yaşındaki dünya 1 numarası, final maçında geçen sene olduğu gibi Belaruslu Victoria Azarenka’yı bu kez Amerika Açık tarihinin en uzun kadınlar finalinde yani 2 saat 45 dakika sonunda üç setle devirdi ve üst üste ikinci, kariyerinde de beşinci kez Flushing Meadows’ta mutlu sona ulaştı.
Böylece ABD’li, kariyerinin de 17. Grand Slam şampiyonluğuna erişmiş oldu. Serena böylece efsanelerden Roger Federer’i grand slam sayısında yakalarken, 24 büyük turnuva zaferine sahip olan Margaret Court’un yedi, 22 zaferli Steffi Graf’ın ise 5 turnuva ardına yerleşti.

VİKA İKİNCİ SETTE GERİ DÖNDÜ AMA...

MAÇIN ilk setinde 5-4 öne geçen Azarenka, bu şansını iyi kullanamazken, Williams, arka arkaya 3 oyun kazanarak ilk seti 7-5 aldı.
İkinci sete ise izleyiciler bu kez Azarenka’nın dönüşüne şahitlik etti. Dünya 2 numarası Azarenka, Serena karşısında 4-1 geriye düşse de oyunu bırakmadı. Belaruslu raket, mücadeleyi tie-break’e taşırken 8-6 ile setlerde durumu eşitledi.
Üçüncü ve son seti ise tamamıyla domine eden dünya 1 numarasıydı. Olağanüstü bir performans ortaya koyan Williams, sadece 1 oyun verip seti 6-1 alarak kendi evinde mutlu sona ulaştı. Serena, bu sezon Fransa Açık’tan sonra ikinci Grand Slam’ini kazanmış oldu.

Kortta hala mücadele edebileceğimi hissettirdi

amerika Açık’ta zafere erişerek açık dönemde ABD Tenis Turnuvası’nı kazanan en yaşlı oyuncu unvanını kazanan Serena, şampiyonluğun diğer kupaları gibi kendisi için çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirtip, “Bana, bu harika sporun bir parçası olmak için hala mücadele edebileceğimi hissettiriyor. Bu turnuvayı 5. kez kazanmanın verdiği eşsiz gerçek, gerçekten de harika. Dürüst olmak gerekirse, neredeyse hayal kırıklığıyla geçen bir yıldı. Fransa Açık’ı kazandım ama diğer katıldığım iki önemli turnuvadaki performansımı beğenmedim. Yine de bu sezonu 2 grand slam ile kapatmak, kendimi daha iyi hissettiriyor” diye konuştu.

Şıklığıyla büyüledi

AMERİKA Açık Tenis Turnuva-sı’nda zafere uzanan Serena Williams, kupa töreninde şıklığıyla dikkat çekti. Tecrübeli tenisçi, kıyafetlerinin uyumu ve zarafetiyle izleyenleri büyülemeyi başardı.

Nadal beni ikna etti

FİNAL sonrasında “Kaybetmek her zaman zordur ama sonuçta dünyanın en iyi oyuncusuna kaybettim. Ve Serena Williams sonuna kadar bu şampiyonluğu hak etti” diyen Belaruslu Victoria Azarenka erkekler finali konusunda da ilginç bir açıklama yaptı.
Bugün sabaha karşı oynanan final öncesinde Nadal’ın kazanacağını düşündüğünü belirten Belaruslu raket “Nadal beni kazanacağına antrenmanda tişörtünü çıkartarak ikna etti” diyerek esprili bir yaklaşımda bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler