« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En büyük kupa Fener'e

Müthiş maçta bir ara 16 sayılık fark yakalayan Fenerbahçe Ülker, el yakan topta sayı çıkaran Solomon’la şampiyonluğu kucakladı. İbrahim ve Oğuz ABD’liye eşlik etti. Efes’te ise Gregory ile Hutson maça renk kattı.

Meriç ENERCAN
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Kupası Fenerbahçe'nin / Foto Galeri

YENİLENMİŞ yüzleriyle basketbolseverlerin huzurlarına çıkan Fenerbahçe Ülker, nefeslerin tutulduğu mücadelede Efes Pilsen’i Solomon’ın son saniye basketiyle 79-77 yenerek, 23. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kucakladı. Başkent Ankara’da tam bir basketbol ziyafeti sunulan randevuda fırtına gibi esen sarı lacivertliler, Oğuz ve Solomon’ın katkısıyla bir ara 15 sayı fark yakaladığı ilk periyodu 25-17 üstün geçti. İkinci çeyrekte savunmasını sertleştirerek rakibine kolay sayı şansı tanımayan Efes Pilsen, Gregory’nin çabalarıyla maça ortak oldu. Ancak devre 43-37 F.Bahçe Ülker’in oldu.

Son söz Solomon’dan

3. periyotta 56-40’lık skorla en yüksek farka ulaşan sarı lacivertliler, final bölümüne de 63-57 önde girdi. Son çeyrekte Hutson ve Gregory’le coşan Efes, 33. dakikada 67-66 ile ilk kez öne geçti ve son 3 dakikaya da 73-70 önde girdi. Büyük heyecanın yaşandığı son 20 saniyeye Solomon’ın sayılarıyla 77-73 öne geçen F.Bahçe Ülker’e son 10 saniyede Ender serbest atışlarla yanıt verince skor eşitlendi: 77-77. Solomon, maç süresi dolarken el yakan son topu potaya bırakınca F.Bahçe, kupayı müzesine götüren taraf oldu: 79-77.

á SALON: Atatürk

á HAKEMLER: Halil Baldemir (*), Zafer Yılmaz (*), Serdar Ünal (*)

FENERBAHÇE ÜLKER: Solomon (****) 19, İbrahim (***) 23, Mirsad (**) 3, Vidmar (*) 2, Ömer (***) 8, White (*) 2, Semih (**) 2, Mrsic (*) 6, Oğuz (**) 12, Preldzic (*) 2

EFES PİLSEN: Nicholas (**) 7, Woods (**) 5, Mustafa (*) 2, Kerem (**) 4, Wright (*), Gregory (***) 21, Serkan (*), Ermal (*) 4, Ender (**) 9, Hutson (***) 25

á 1.PERİYOT: 25-17, á DEVRE: 43-37, á 3.PERİYOT: 63-57 5 FAULLE ÇIKAN: 27.14 Mirsad (F.Bahçe Ülker)

Fenerbahçe sahadan çekiliyordu

FENERBAHÇE Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, FBTV’ye yaptığı açıklamada, hakem hatalarından dolayı karşılaşmanın 3. periyodunda takımı sahadan çekmeyi düşündüklerini söyledi. Başkan Aziz Yıldırım ve yönetici arkadaşlarıyla birlikte maçı İstanbul’da seyrettiklerini söyleyen Uslu, "Başkan Aziz Yıldırım dahil hepimiz 3. periyotta takımın sahadan çekilmesini kararlaştırdık. Biz hakem hatalarının tesadüf olduğunu düşünmüştük. Ancak 3. periyotta gördük ki, bu hatalar kasıtlı. Takımı sahadan çekeriz dedik ama Cumhurbaşkanlığı makamına duyduğumuz saygıdan dolayı bu karardan vazgeçtik" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler